В останні роки дачники все частіше використовують агроволокно для городу, яке підвищує врожайність грядок на 30%. Однак фермерам агроволокно здатне принести не просто хороший урожай, але і величезну економію грошей. У чому саме полягає вигода використання цього чудо-матеріалу, розповідаємо далі в статті.

Як агроволокно допомагає фермерам економити гроші?

Фермерство в країнах СНД - одночасно і прибуткове, і ризиковане заняття, оскільки нестабільні погодні умови або навала шкідників може знищити весь урожай досить швидко. Щоб виключити ймовірність пошкодження рослин заморозками, вітром, зливою або саранчою, сучасні фермери використовують агроволокно. Застосування цього матеріалу на полях включає як укриття рослин, так і їх мульчування. В цілому ж вигода від його використання полягає в наступному:

  1. Знижується кількість трудогодин, витрачених на догляд за фермерськими угіддями. При використанні агроволокна на грядках практично не з'являються бур'яни, а тому відпадає необхідність в їх прополюванні. Також агроволокно знижує кількість поливів, виключає необхідність щодня піднімати плівку для провітрювання рослин і ґрунту.
  2. Підвищення якості та обсягів врожаю. Рослини, вирощені під агроволокном, дозрівають на 6-12 днів раніше, а загальна врожайність збільшується на 20-30%, так як плоди рідше пошкоджуються хворобами та шкідниками.
  3. Універсальність застосування агроволокна на городі. Агроволокно використовується при вирощуванні всіх городніх культур, починаючи від полуниці й томатів, і закінчуючи капустою й редискою. Застосовується навіть для розсади. Не потребує використання каркасів, так як може укладатися прямо на землю або поверх рослин (каркас необхідний лише при будівництві теплиць).
  4. Можливість багаторазового використання. Агроволокно не має обмеженого терміну служби, а тому використовувати його можна 2-3 сезони поспіль. Щоб зберегти властивості матеріалу, в кінці сезону його необхідно акуратно зняти з грядок, очистити від сміття, просушити і залишити для зберігання в сухому, добре провітрюваному приміщенні.

Варто згадати, що виробники випускають відразу кілька видів агроволокна, які відрізняються за своєю щільності і, відповідно, за призначенням.

Сучасне агроволокно - запорука здорового врожаю в теплиці

Один із варіантів застосування агроволокна на городі - облаштування теплиць. Завдяки використанню агроволокна, перші врожаї дозрівають вже ранньою весною, а експлуатація теплиці триває протягом усього літа. Для будівництва такої теплиці потрібно:

  • біле агроволокно щільністю від 30 до 60 г / м2;
  • основа для каркаса, в якості якої може виступати дерево, метал і навіть пластик;
  • пістолет зі скобами або кріплення з широкими капелюшками (потрібні для кріплення агроволокна поверх каркаса).

Дуже важливо, щоб у каркаса теплиці були відсутні гострі кути, об які може пошкодитися агроволокно для городу. Щоб виключити подібну ситуацію, для маленьких теплиць агроволокно просто зшивають в суцільне полотно, яке потім накидається поверх каркаса.

Серед переваг теплиць, укритих агроволокном, фермери називають:

  • Можливість циркуляції повітря і вологи. Оскільки агроволокно - це текстиль, він з легкістю пропускає до рослин достатню кількість повітря і дощових крапель, чого не може забезпечити звичайна плівка.
  • Захист овочів від заморозків і спеки. Дихаюча структура агроволокна створює усередині теплиці особливий мікроклімат, який зберігається незалежно від зміни погодних умов.
  • Відсутність необхідності в поливі. Якщо навесні рясно йдуть дощі, рослини в теплиці зовсім не потребуватимуть поливу. Навіть влітку при сильній спеці грунт буде втрачати менше вологи, ніж зазвичай.

Враховуйте, що для теплиці і для мульчування грядок використовуються різні види агроволокна, які відрізняються за своєю щільності і деякими загальними властивостями. Як вибрати агроволокно можна дізнатися в окремій статті.

Вирощуємо екзотичні рослини із застосуванням агроволокна

При бажанні зайнятися вирощуванням теплолюбних або екзотичних рослин, слід також звернути увагу на агроволокно. Застосування цього матеріалу здатне вберегти ніжні рослини навіть від морозів до -20-30°С, які вдаряють при відсутності сніжного покриву (при таких лютих морозах рекомендується використовувати подвійний шар агроволокна). Такий спосіб укриття підійде для:

  • персиків;
  • нектаринів;
  • винограду;
  • актинідії;
  • ожини;
  • малини;
  • озимого часнику;
  • озимої цибулі.

Приховування або укутування рослин на городі за допомогою агроволокна проводиться в жовтні-листопаді. Для цієї мети використовується матеріал щільністю 50-60 г/м2. При наявності можливості, агроволокно застосовується навіть для укриття озимих зернових культур. Фермерам, яких зацікавило агроволокно, купити цей матеріал не складе ніяких труднощів - в нашому інтернет-магазині "Все для поливу" можна знайти необхідну геоткань будь-якого розміру! Бажаємо, щоб уже в наступному сезоні агроволокно допомогло Вам збільшити урожай і заощадити гроші!