У попередній статті ми надали головні поради всім, хто планує облаштування бюджетної теплиці своїми руками. А саме, розповіли про те, як вибрати місце під теплицю, якої конструкції теплиці своїми руками варто віддати перевагу і чому, а також розповіли про особливості вибору соснових балок для опори теплиці. Сьогодні ми продовжимо цю тему і розглянемо інші, не менш важливі поради та рекомендації.

Як облаштувати бюджетну теплицю своїми руками: поради та рекомендації. Частина 2

  • Для того, щоб теплична плівка добре трималася і не розвивалася за вітром, необхідно передбачити проміжні стовпи на торцях по всьому периметру теплиці.
  • Верхні балки рекомендується розташовувати на ширині міжрядь. 80-90 см - це оптимальна ширина верхніх тепличних балок. Така відстань допомагає добре і безпечно витримувати зимові снігопади, отже, більш рідкісне розташування балок не рекомендується.
  • Для кріплення можна використовувати цвяхи. Цвяхи необхідно вибирати відповідно до діаметра деревини - чим більший діаметр деревини, тим довшим повинен бути цвях.
  • Оптимальний вид опалення для теплиці - водяне. Рекомендується закільцювати його по всьому периметру теплиці, щоб максимально збільшити ефективність опалення. До слова, при такому опаленні, рослини, які ростуть по краях теплиці будуть розвиватися не гірше тих, яким пощастило зростати в центрі теплиці своїми руками.
  • Опалення в бюджетній теплиці своїми руками може бути і повітряне, з використанням звичайної буржуйки. Однак варто враховувати, що прогрів теплиці таким способом відбувається нерівномірно, так як основне тепло розташовується навколо труби, яка виводить гаряче повітря назовні. Для розгону теплого повітря по всій території теплиці можна використовувати вентилятори.
  • Щоб прискорити процес вирощування розсади в теплиці, можна облаштувати всередині великої теплиці невеликі міні-теплиці з білого агроволокна. Вибрати й купити агроволокно можна в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" за вказаним посиланням. Ми здійснюємо швидку доставку якісного геоматеріалу по всій Україні.
  • Для здійснення необхідної вентиляції, можна передбачити кватирки (проте як показує практика, такі кватирки часто підлягають ремонту), або ж використовувати для вентиляції відкривання бокових поверхонь наполовину або повністю - в залежності від необхідності провітрювання в кожен конкретний період часу.

Як вибрати тепличну плівку для облаштування теплиці своїми руками?

  • Головне, вибирати плівку світлостабілізовану. Така плівка не розсипається від шкідливого ультрафіолетового випромінювання і може прослужити багато років. При цьому, товщина верхньої плівки повинна становити не менше 100 мікрон. Більш тонка буде провисати, особливо в сонячну погоду. Не варто вибирати плівку для накриття теплиці своїми руками більше 120 мікрон, тому що зі збільшенням щільності, погіршується світлопроводимість і в похмурі дні рослинам може не вистачати сонячного світла. Внутрішній шар тепличної плівки може бути менш щільний, в порівнянні із зовнішнім.
  • Для накриття теплиці своїми руками краще використовувати подвійний шар тепличної плівки, особливо на даху. У такому випадку між двома плівками виходить повітряна подушка, яка накопичує при нагріванні теплиці в холодну пору, тепле повітря, що не потрапляє в навколишнє середовище.
  • Приєднувати плівку до балок можна за допомогою мотузок (але оскільки вони схильні до впливу сонячного світла, потрібно буде їх періодично міняти) або за допомогою металевих тросів. Мотузки в середньому служать один сезон, а ось металеве кріплення набагато довговічніше.

Який полив вибрати для теплиці своїми руками?

  • Перед облаштуванням теплиці, необхідно заздалегідь подумати про те, як буде відбуватися в ній полив всіх рослин.
  • Найбільш економний і оптимальний варіант для поливу в теплиці - це крапельний та мікрокрапельний полив. Вибрати все необхідне обладнання для облаштування такого поливу можна за посиланням нижче.
  • Перед покупкою поливального обладнання, необхідно провести точні виміри всієї теплиці і правильно розрахувати елементи крапельного зрошення.
  • У продажу можна знайти як набори для краплинного поливу, так і можливість купити всі необхідні елементи окремо. Так чи інакше, крапельний полив теплиці повинен складатися з магістральної труби, крапельної стрічки, фільтрів і різноманітних перехідників та фітингів.
  • І останнє, після монтажу крапельного поливу в теплиці, перед запуском його повноцінної роботи, рекомендуємо перевірити роботу всієї системи - для цього необхідно запустити полив, прибравши заглушки на всіх кінцях магістральної труби.