Життя сучасних дачників істотно полегшують передові матеріали - щільне агроволокно, автоматичні системи поливу, безпечні інсектициди і гербіциди. Значно допомагає також і вирощування культурних рослин в теплицях, в яких можна налаштувати опалення, освітлення, вентиляцію, крапельний полив і отримувати корисний врожай практично круглий рік. Однак такі теплиці мають свою ціну і не всі дачники й городники можуть дозволити собі металеві конструкції теплиць з використанням полікарбонату. Адже крім самих матеріалів, для облаштування подібної теплиці потрібне додаткове обладнання (як мінімум, болгарка та зварювальний апарат). Однак існує і більш бюджетний варіант теплиці, яку можна облаштувати своїми руками з доступних матеріалів - теплиці зі стовбурів сосни і тепличної плівки. Про те, як облаштувати бюджетну теплицю своїми руками ми і поговоримо в даній статті, надавши корисні поради всім, у кого є бажання зробити теплицю своїми руками.

Як облаштувати бюджетну теплицю своїми руками: поради та рекомендації. Частина 1

  • Вибирати місце під теплицю необхідно досить уважно. По-перше, це має бути ділянка, яка не схильна до затоплення в усі сезони. Оптимально вибирати таке місце, яке буде знаходитися на невеликій височині по відношенню до решти території. По-друге, варто так розташовувати теплицю, щоб висадка в ній рослин відбувалася з півдня на північ по відношенню до сонця. Якщо ж Вам потрібна невелика теплиця на кілька грядок, то варто розглянути варіант облаштування теплиці з агроволокна своїми руками.
  • Краще будувати теплиці прямокутної форми, в такому випадку виникатиме мінімум труднощів з укриттям майбутньої теплиці. Головне - це точні розрахунки і підгонка укривного матеріалу під розмір і форму теплиці до того, як буде проведено накриття.
  • Прямокутну конструкцію теплиці оптимально облаштувати двосхилим - так, щоб був один високий центр і два низьких боки. Така конструкція буде сприяти тому, що під час рясних дощів вода буде повністю стікати, а в зимовий час така конструкція дозволяє легко зчищати сніг з даху теплиці.
  • Правильна розмітка. Перед тим, як приступати до будівництва теплиці, необхідно зробити правильну розмітку. Рівними повинні бути не тільки боки теплиці, а також і її діагоналі. Для вимірювання потрібно взяти звичайний шпагат. Дуже важливо, щоб прямокутна теплиця була дійсно з прямими кутами. Правило "Сім разів відміряй, а один раз відріж" підходить для облаштування теплиці своїми руками як не можна до речі.
  • Висота самої теплиці дуже залежить від того, які культурні рослини Ви плануєте в ній висаджувати. Якщо це будуть низькорослі рослини або тільки розсада культурних рослин, то можна будувати невисоку теплицю, а ось якщо Ви плануєте в теплиці вирощувати високорослі огірки чи помідори, то її висота повинна становити не менше двох метрів. Про те, що садити в теплиці навесні дізнайтеся в статті за посиланням.
  • Вибираючи сосну для теплиці, варто звернути увагу на її розмір - занадто тонкі стовбури не підійдуть, так як вони можуть не витримати великого навантаження, занадто товсті теж не підійдуть, так як з ними буде важко працювати; крім того вони будуть обтяжувати загальну вагу конструкції.
  • При покупці дерев'яних брусів, довжину жердин необхідно вибирати таким чином, щоб їх довжини вистачило на балки без з'єднання. Так, наприклад, якщо ширина всієї тепличної конструкції становить 9 метрів, то довжина однієї балки повинна бути не менше 4,5 метра. Пам'ятайте, що довші балки завжди можна підігнати під необхідний розмір, а ось з короткими працювати буде досить важко - потрібно буде поєднувати різні балки, а це і ускладнює роботу над теплицею, і робить всю конструкцію більш слабкою.
  • Стовбури-опори обов'язково необхідно обробляти, особливо біля основи, щоб захистити їх від гниття, інакше вони можуть дуже швидко стати непридатними. Також необхідно періодично проводити подібну обробку внизу кожного стовбура, щоб зберегти стійкість конструкції максимально довго.
  • Закопувати стовбури необхідно на глибину близько 50 см - цього цілком достатньо, щоб забезпечити теплиці необхідну стійкість.
  • Бокові стовпці повинні бути розташовані в теплиці досить часто, щоб забезпечити надійність всієї конструкції. Оптимальна відстань - 1-2 метра, не більше. А ось відстань між центральними стовпчиками можна залишати близько 3 метрів - нагадуємо, що вони трохи вище бокових стовпців.

Інші поради про те, як облаштувати бюджетну теплицю своїми руками читайте в наступній статті нашого блогу.