Мульчування - це укриття грунту будь-яким матеріалом (мульчою), в першу чергу для того, щоб максимально зберегти вологу. Мульчування є важливим і дієвим способом догляду за своїм городом, воно допомагає істотно знизити витрати водного ресурсу на полив всіх рослин. Крім того, якщо мульчування відбувається за допомогою світлонепроникного матеріалу, наприклад чорного щільного агроволокна, то бур'яни під таким агроволокном не будуть проростати зовсім, що допоможе кожному фермеру значно знизити свої витрати часу на догляд за кожною грядкою корисних овочів та фруктів. Мульчувати за допомогою агроволокна можна будь-які культурні рослини, проте гарбузові рослини, у яких велике листя, такі як кабачки, огірки та інші, дуже швидко втрачають вологу, тому мульчування агроволокном може стати відмінним способом для підтримки необхідної вологи даних рослин.

Мульчування агроволокном: порядок дій

  1. Необхідно правильно вибрати агроволокно для мульчування, а саме взяти чорне агроволокно щільністю 60г/м.кв, скласти його в два шари і зробити по середині круглий виріз для рослини. Занадто великий отвір вирізати не варто, інакше втратиться весь сенс.
  2. Акуратно розкласти агроволоно навколо рослини і пам'ятати, що чим менше щілина між рослиною і ґрунтом тим, відповідно, краще і ефективніше буде відбуватися мульчування.
  3. Варто відзначити, що в подальшому поливати рослини можна безпосередньо через агроволокно - вода через геоткань прекрасно проникає. Крім того, можна підключити систему автополиву своїми руками, щоб економія води була максимальною. Агроволокно + крапельний полив стануть ідеальним доповненням один одного в боротьбі за економію ресурсів і збільшення врожайності. При цьому крапельну стрічку варто укладати поверху агроволокна.

Альтернативні способи мульчування

  • Газети. Крім агроволокна, для мульчування можна використовувати старі газети або товсті журнальні сторінки. Для цього краще використовувати кілька шарів газетного паперу, прикриваючи ними грунт в міжрядді. Зверху газети краще чимось довантажити - можна грунтом, корою, тирсою. Це робиться для того, щоб цю мульчу не зривали сильні пориви вітру. Цей вид мульчі розкладається приблизно за два-три тижні.
  • Садовий подрібнювач. Висушені подрібнені бур'яни можуть стати відмінним засобом для мульчування грунту. Такий садовий подрібнювач необхідно розкласти товщиною в 3-4 см навколо рослини, що дозволить зберегти вологу і придушити ріст бур'янів. Безумовно, зовсім від появи бур'янів така мульча не врятує, але жити і розвиватися їм під нею стане набагато складніше.
  • Сіно. Ще одним прекрасним способом для мульчування грунту є сіно, особливо пріле з великою кількістю сінної палички, що дуже корисно для всіх дачних рослин. Сіно необхідно розкласти по грунту таким чином, щоб ні плоди, які вже можливо з'явилися на рослинах, ні листя, не торкалися ґрунту. Крапельну стрічку необхідно також підняти і укласти зверху на сіні. Купити зручний набір крапельного поливу можна в нашому магазині за посиланням. Пам'ятайте, що розкладати таку мульчу необхідно кілька разів протягом одного сезону, так як вона дуже добре згниває, насичуючи ґрунт під культурними рослинами необхідними поживними елементами.
  • Трава. В якості мульчі, можна використовувати як суху, так і свіжу траву. Єдиний нюанс, така мульча не повинна дуже щільно торкатися стебла рослини. По-перше, мульча може пошкодити рослину, якщо є якісь товсті стебла або палички, а по-друге, це може призводити до пригнічення росту культурної рослини, гниття кореневої шийки. Оптимальною відстанню є 1-2 см. Під свіжою травою мається на увазі підсушена трава протягом 2-3 годин, не більше. Але варто розуміти, що така мульча швидко гниє і її незабаром потрібно буде замінити.

Крім збереження вологи і пригнічення росту бур'янів, мульчування доглядає за рослинами. Більшість грибкових хвороб багатьох рослин передається через грунт, і якщо відокремити грунт від самої рослини за допомогою мульчі, будь-то чорне агроволокно, газети або садовий подрібнювач, таким чином, щоб при поливі на листя і стебла рослини не потрапляла земля, це допоможе значно знизити ймовірність захворювання культурних рослин грибковими захворюваннями.