Любителі дачі та городу починають мріяти про новий дачний сезон в кінці січня, а в лютому вже будують активні плани і пишуть список необхідних робіт. А з приходом березня вже сміливо приступають до виконання всіх справ по списку. Початок весни - відмінний час продумати влаштування системи автоматичного поливу, якщо на ділянці вона не була встановлена ​​раніше. Автополив значно полегшить дачну працю в новому сезоні і заощадить сили на інші важливі роботи на ділянці. З чого необхідно почати? Які дачні роботи в березні варто зробити в першу чергу? Про що необхідно пам'ятати кожному дачникові з початком весни? Про все далі в статті.

Відкриття дачі і прибирання дачної ділянки

Відкрити дачу по весні буває зовсім непросто і можна зіткнутися з низкою проблем і неприємних ситуацій. Як підготуватися до подібних ситуацій і як правильно відкрити дачу по весні дізнайтеся в статті за посиланням. Після того, як Ви успішно проникли в свій дачний будиночок, необхідно буде провести ревізію внутрішнього стану всіх будівель і двору, скласти список всіх необхідних справ - тільки не починайте виконувати все швидко і негайно, на все свій час і зараз головним завданням є складання саме плану послідовних робіт.

Далі, необхідно пройтися по ділянці і визначити план прибирання двору. Перш за все рекомендуємо прибрати габаритне сміття, що може лежати під ногами і все, що може заважати вільному пересуванню по ділянці. Далі необхідно розчистити гойдалки, лавочки та дитячий майданчик, якщо такі є - тоді діти зможуть відволіктися на свої справи і не будуть заважати Вам виконувати все інше.

Прибирання снігу на дачі

Перше, з чим потрібно розібратися - це сніг. Необхідно продумати, що робити з талою водою, яка утворюється в разі різкої відлиги. Існує кілька популярних варіантів:

  • Заздалегідь передбачити колодязі для збору талої води, з яких вода викидається за допомогою дренажного насоса;
  • Заздалегідь підготувати (прорити) канали для відведення води;
  • Своєрідний ландшафт дачної ділянки продумати таким чином, щоб вода сама стікала з ділянки на дорогу.

Зверніть увагу, що якщо заздалегідь Ви не встигли підготуватися до талого снігу, як зазначено вище, то необхідно за допомогою лопати підготувати невеликі канави безпосередньо в березні. Дані канави повинні бути під нахилом і виводити воду туди, куди можна її безболісно вивести. До слова, канави можна робити як в талому снігу, так і в грунті, якщо сніг вже досить розтанув.

Якщо у Вас на ділянці є теплиця, то корисно буде перемістити сніг саме туди - по-перше, він набагато швидше там розтане, а по-друге, грунт в теплиці таким чином добре зволожиться перед початком посадки грядок в новому сезоні. Крім того, якщо сніг танути не хоче, йому можна в цьому допомогти - для цього поверх снігового покриву можна розкидати золу, торф або перегній.

Догляд за деревами і кущами

  • Перш за все необхідно розчистити пристовбурні кола під усіма деревами і кущами в своєму саду, щоб коріння дерев та кущів починали потихеньку відтавати і насичувати гілки і стовбур дерева життєво необхідними елементами, щоб ті швидше пускалися в ріст. Приблизний радіус - 1 метр.
  • Далі абсолютно необхідно зчистити сніг з гілок дерев.
  • Якщо восени або взимку Ви не зробили обрізання своїх дерев, то рання весна - це дуже вдалий час зробити це. Всі обламані і морозобійні гілки необхідно обов'язково зрізати. Після обрізки, місця зрізу необхідно продезінфікувати мідним купоросом і зафарбувати садовим варом. Більш докладно про те, як правильно підрізати дерева можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Якщо в процесі обрізання дерев Ви виявили ділянки лишайника, його необхідно зачистити мідною щіткою до нової кори, але якщо його виявиться занадто багато, то необхідно все пошкоджене дерево обробити розчином залізного купоросу 7-10%. Через три дні після такої обробки лишайник з дерев повинен відвалитися сам. Найголовніше, проводити таку обробку ранньою весною, протягом саме березневих робіт на дачі, до початку сокоруху.
  • Якщо восени Ви не зробили побілку своїх плодових дерев, то зробити це потрібно неодмінно в березні. Така проста процедура допомагає захистити дерева від сонячних опіків (як від прямих променів, так і від відображених на снігу), а також допомагає захистити дерева від шкідників, які зимували в корі дерева.
  • Необхідно також прибрати з дерев всі сухі плоди і листя, якщо такі є після зими. Особливо актуально це для яблунь, слив, калини. Гнильці необхідно обов'язково спалити.

Такими є основні дачні роботи в березні, головною метою яких є підготовка дачної ділянки до нового дачного сезону. Також в березні важливо продумати розташування грядок всіх своїх овочів, посадку квітів, прокладку газону та інших культурних рослин. Зверніть увагу, що включати систему автополиву в березні ще не варто, якщо за прогнозом можливі невеликі заморозки.