Проблема бур'янів на городі була актуальною в усі часи. Щороку, замість того, щоб займатися приємними дачними клопотами на сучасній дачі, багато господинь витрачають свої сили і час на боротьбу з бур'янами. Існує кілька можливих варіантів боротьби з небажаною рослинністю і багато хто вважає, що використання спеціальних сучасних засобів - це панацея від усіх бур'янових проблем. Чи так це насправді? Що таке гербіциди? Які бувають гербіциди? Як їх правильно вибрати і застосовувати? А може є спосіб більш безпечний для боротьби з бур'янами на дачній ділянці? Про все далі в статті.
Що таке гербіциди?
Гербіциди - це спеціально розроблені агрономічні хімічні засоби, які призначені для боротьби з небажаною рослинністю на сільськогосподарських полях, дачних ділянках, фермерських угіддях. Такі препарати допомагають боротися з бур'янами, проте не варто купувати перший-ліпший гербіцид, так як спектр та принцип дії всіх препаратів може істотно відрізнятися.
Які бувають гербіциди?
Всі препарати, призначені для боротьби з бур'янами, поділяються на дві великі групи, в першу чергу, за принципом своєї дії:
- Системні гербіциди, які потрапляючи на рослини, провокують певні біохімічні процеси в судинно-провідній системі бур'янових рослин, що, в свою чергу, призводить до повного знищення останніх.
- Контактні гербіциди, які не в повному обсязі знищують бур'яни, а тільки ту частину рослин, з якою контактують. Так, якщо гербіцид контактної дії мав вплив тільки на листя бур'янів, то саме вони і постраждають від його дії, а коренева система залишиться неушкодженою, що може привести до повторного прояву бур'янів на цій ділянці.
За своїм спектром дії, всі гербіциди діляться на наступні дві групи:
- Гербіциди суцільної дії. Дані препарати вражають всі рослини з якими контактують, а не тільки бур'яни. Тому такі гербіциди рекомендується використовувати на вільних ділянках. Застосування даних препаратів дуже актуальне на великих сільськогосподарських полях перед посадкою будь-яких рослин або на території, що призначена для посадки газону. Так, перед безпосередньою посадкою зеленої лужайки, на обраній ділянці рекомендується використовувати гербіциди суцільної дії. Після такої обробки землі, догляд за газоном буде зводитися виключно до скошування трави та поливу - а при своєчасному налаштуванні системи автоматичного поливу, підтримання газонної галявини в належному стані й зовсім не складе ніяких турбот.
- Гербіциди вибіркової дії. Дані препарати знищують тільки бур'яни, а грядки корисних овочів та інших культурних рослин вони не чіпають. Однак у дачників виникає резонне питання - як такий вид гербіциду ідентифікує бур'яни від культурних рослин? Ідентифікація може відбуватися за визначенням відмінностей в будові бур'янів і культурних рослин, а також завдяки топографічній вибірковості.
Наскільки небезпечно використовувати гербіциди на своїй ділянці?
Для того, щоб звести до мінімуму можливий негативний вплив хімічних препаратів, призначених для боротьби з бур'янами, слід дотримуватися наступних правил:
- Вивчати інструкцію на упаковці кожного гербіциду і вибирати той препарат, який максимально вирішить поставлену задачу саме на конкретній ділянці;
- Не перевищувати дозування і не змінювати спосіб застосування обраного гербіциду;
- Використовувати засоби індивідуального захисту при розведенні (якщо це необхідно за інструкцією) і безпосередньому застосуванні гербіциду на ділянці.
Чи існує безпечна альтернатива не зовсім безпечним гербіцидам?
Звичайно! Багато сучасних дачників з успіхом застосовують чорне агроволокно для боротьби з небажаною рослинністю на своїх землях. Завдяки своїм унікальним властивостям, воно добре тримає тепло, але при цьому не пропускає сонячне світло, тому бур'яни не мають можливості отримувати необхідний для росту і розвитку ультрафіолет. А ось коренева система культурних грядок отримує більше тепла, в порівнянні з тими, що не вкриті агроволокном.
Щоб почати використовувати чорне агроволокно від бур'янів, необхідно підготувати (перекопати, внести добрива і рясно полити) ділянку землі, потім підготувати чорне агроволокно такого ж розміру, зробити в ньому хрестоподібні надрізи або невеликі круглі вирізи для посадки насіння або розсади культурних рослин і закріпити агроволокно за допомогою спеціальних пристосувань. Далі здійснити посадку і поливати рослини по мірі необхідності. Більше про те, навіщо потрібно агроволокно і як його правильно використовувати дізнайтеся в статті за посиланням.