Небезпека масової вирубки лісів почала хвилювати людей ще в XVIII столітті, коли і з'явилися перші штучні новорічні ялинки. Правда, з тих часів їх зовнішній вигляд суттєво змінився, хоча колишнім залишився сенс використання різдвяного дерева. Як з'явилася штучна ялинка і коли це сталося? Про це ми спробуємо детально і максимально цікаво розповісти в даній статті.

Неймовірні легенди про походження новорічної ялинки

Вічнозелені ялинки були не просто так обрані головним атрибутом Різдва і Нового року. Ще в доісторичні часи люди вважали їх улюбленцями Сонця, яке дає вічнозеленим деревам тепло навіть взимку. Символом Різдва ялинка вперше стала в середньовічній Німеччині, де її прикрашали яблуками та іншими плодами, оскільки згідно з християнськими переказами в ніч народження Ісуса всі дерева зацвіли і заплодоносили. У ті часи ніхто не думав, яка ж ялинка краще для оселі на свято, а просто вирушали в ліс за живим деревом.

Ще одна легенда свідчить, що в ніч, коли народився Христос, всі дерева вирушили до нього на уклін. Запізнилася лише ялинка, яку всі дружньо пропустили вперед. Коли вона побачила дитину, на її гілки з неба посипалися зірки і дерево засяяло. Напевно саме з цієї причини яблука і пряники на різдвяному дереві незабаром замінили зірочки та свічки, а пізніше гірлянди. Коли з'явилася штучна ялинка, сенс новорічного дерева залишився там самим.

Чому люди відмовилися від живих дерев і коли з'явилася штучна ялинка?

Ще на самому початку XVIII століття люди почали зазнавати труднощів з тим, щоб до Різдва принести до дому живе лісове дерево. З цією проблемою і пов'язане походження штучної ялинки - щоб рідна хата не залишалася без атмосфери свята, довелося придумати ялинці заміну. За довгі століття зовнішній вигляд штучної ялинки дуже сильно змінився. Нижче описуємо історію появи різних штучних ялинок в хронологічному порядку:

  • Історики стверджують, що перші дерев'яні пірамідки і конуси, що імітували різдвяну ялинку, почали виготовляти в XVIII столітті в США. Щоб такі ялинки більше нагадували живе дерево, їх фарбували в зелений колір, а в якості прикраси використовували свічки. Розміри таких ялинок були різні - від маленьких, які ставили на стіл, до метрових.
  • У XIX столітті проблема з вирубкою хвойних дерев дуже сильно торкнулася Німеччини. Заради порятунку лісів, німцями була придумана своя штучна ялинка з гусячого пір'я. Для цього кожне перо обмотували дротом, а дріт з пір'ям потім намотувалися на стовбур. Пір'я також фарбували в зелений колір і прикрашали. Така ялинка вважалася дуже дорогим атрибутом свята, тому дозволити її собі могли тільки багатії. Як з'явилася штучна ялинка з пір'я в інших країнах не складно здогадатися - їх туди привезли мандрівники і дослідники.
  • У 1930 році з'явилися перші штучні ялинки зі щетиною, що імітує хвою на гілці сосни. Їх випуск запустила компанія ADDIS, яка, до слова, займалася випуском туалетних йоршиків. Існує анекдот: «-А чим це у Вас новорічна ялинка пахне? - А це у нас йоршика у будинку немає ». Але, не дивлячись на подібні жарти про походження штучної ялинки і примітивний зовнішній вигляд, такі дерева були популярні в Америці кілька десятиліть.
  • Використовуючи ідею виробників йоршиків, в 1958 році підприємці з Чикаго випустили перші алюмінієві ялинки. Така новинка припала всім до смаку: ялинка під 2 метри заввишки стала справжньою прикрасою будь-якого будинку і активно вивозилася на експорт. Масові продажі тривали аж до 1970-го року, поки на екрани телевізорів не вийшов короткометражний мультик «Різдво Чарлі Брауна». Головний герой мультфільму був зайнятий тим, що шукав істинний сенс свята і прийшов до висновку, що він асоціюється з живим деревом, яке пахне лісом. Після цього люди стали зневажливо ставиться до природи, і знову взялися за вирубку лісів заради живої новорічної ялинки.
  • На зміну алюмінієвим прийшли ялинки із пластмаси. Найперші екземпляри складно назвати гарними, але цей недолік компенсувався використанням великої кількості іграшок і мішури. Проте, їх різні модифікації використовували до самого кінця ХХ століття.
  • На початку XXI століття популярність отримали синтетичні ялинки, які виготовляються із поліестеру і волосіні. Їх зовнішній вигляд не тільки нагадує живе дерево, але навіть і перевершує його. Саме тому штучні ялинки користуються такою популярністю в сучасному суспільстві.

Зараз зовсім не існує такої проблеми, як пошук новорічної ялинки і тим більше штучної. Для цього не потрібно не те, що в ліс йти, а навіть виходити з дому. В нашому інтернет-магазині представлено широкий вибір штучних новорічних дерев за прийнятною ціною. Проблема полягає лише в тому, щоб вибрати відповідне дерево серед величезного асортименту ялинок різної висоти, конструкції та кольору голок. Як вибрати штучну ялинку дізнайтеся за посиланням.