Прополювання грядок, клумб і саду - це регулярна процедура, яка забирає багато сил та часу у будь-якого господаря дачної ділянки. Однак існують методи, які допомагають полегшити собі рутинну працю. Як позбутися від бур'янів? Як зменшити ріст бур'янів на грядках? Чи потрібно використовувати спеціальні засоби для боротьби з бур'янами? Про все далі в статті.

Боротьба з бур'янами: популярні способи, корисні поради та рекомендації

  • Перекопування ділянки за допомогою вил, а не лопати. Секрет полягає в тому, що велика ріжуча поверхня лопати, перерізає корінці бур'янів у багатьох місцях, внаслідок чого рослини розмножуються і їх стає ще більше. Звичайні садові вила мають набагато меншу ріжучу поверхню, а значить впораються з цією задачею набагато ефективніше. Перекопуючи свою ділянку за допомогою вил, Ви отримуєте вільну площу і від бур'янів, і від їх корінців.
  • Застосування гербіцидів. Це найпростіший і найефективніший спосіб боротьби з бур'янами. Найпопулярніші гербіциди зазвичай продаються у вигляді порошку, який необхідно розчинити в певній кількості води і полити розчином необхідну ділянку. Однак не забувайте, що від застосування гербіцидів можуть постраждати і культурні рослини, тому застосовувати такі препарати варто на певних ділянках в певний час. Крім того, якщо потрібно позбутися докучливих бур'янів в густозаросших клумбах, можна скористатися наступним нехитрим способом - набрати розчин гербіциду в звичайний медичний шприц, і через нього видавити гербіцид безпосередньо в кореневище бур'яну. Інші важливі питання і відповіді про застосування гербіцидів можна знайти в статті за посиланням.
  • Своєчасна прополка. Необхідно прополювати бур'яни на самому ранньому етапі, не дозволяючи їм розростатися і цвісти, щоб не давати їхньому насінню можливість визрівати.
  • Зрізати наземну частину рослин. Це досить клопіткий, але дуже ефективний спосіб. Для цього просто необхідно зрізати всю видиму область бур'яну на рівні землі. Як відомо, жодна жива рослина не може прожити довго без своєї надземної частини, в тому числі і бур'яни.
  • Використання правильного компосту. Велика помилка в боротьбі з бур'янами всіх городників полягає в тому, що дуже багато бур'янів вони самі вносять на свої ділянки через компост. Щоб уникнути цього, необхідно облаштувати правильну компостну яму або купу і витримувати там компостну масу не менше двох років. За цей період вона встигає повноцінно перегрітися і перепріти, тому насіння бур'яну втрачає свої властивості сходити.
  • Мульчування за допомогою гравію та агроволокна. Такий спосіб буде особливо актуальним для квітників, клумб, садів та доріжок. Спосіб досить простий і дуже ефективний - все що потрібно, це гравій, якісне агроволокно чорного кольору, а також кріплення для нього. Щоб скористатися таким способом, необхідно визначити ділянку під мульчування, добре її прокопати, позбавити від наявних бур'янів, застелити агроволокном, яке на місці всіх стиків добре скріпити спеціальними кріпленнями і зверху засипати гравієм. Якісне агроволокно не гниє, добре пропускає воду і досить зручне в експлуатації. Краще вибирати щільне агроволокно, щоб воно прослужило максимально довго. Адже ходити по такій ділянці все одно іноді доведеться, а тонка геотканина може швидко протертися. При бажанні, гравій завжди можна зібрати в окремий мішок, прибрати агроволокно і далі використовувати цю ділянку як зазвичай. До слова, агроволокно буває не тільки чорне, а й біле - призначення таких матеріалів значно відрізняється. Що вибрати, чорне або біле агроволокно дізнайтеся в статті за посиланням. Щоб посадити рослини серед гравію, досить зробити хрестоподібні надрізи і туди посіяти насіння або висадити розсаду. Крім того, з роками гравій буде покриватися природним шляхом невеликим шаром землі, на який також можна буде розкидати насіння багаторічних або однорічних рослин.
  • Мульчування за допомогою кори (деревної тріски) або керамзиту. Товщина такої мульчі повинна становити не менше п'яти, а краще всі десять сантиметрів. Мульчування таким способом це і красиво, і дуже ефективно щодо боротьби з бур'янами.
  • Засадити необхідну ділянку гірчицею або житом. Найкраще це робити ранньою весною і вже до наступного сезону бур'янів на цій ділянці буде значно менше, а земля стане набагато родючішою.
  • Накрити ділянку землі агроволокном. Якщо дозволяє час, то можна накрити ділянку землі, на якій треба грунтовно позбутися від бур'янів, на цілий сезон агроволокном чорного кольору і високої щільності. Чорне агроволокно не пропускає сонячне світло, а без нього не можуть рости навіть бур'яни.

У цій статті ми перерахували самі прості і доступні способи боротьби з бур'янами на будь-якій ділянці. Ви можете спробувати один з них, або їх комбінацію, щоб домогтися максимальних результатів вже в цьому сезоні. Бажаємо Вам успіхів і перемоги в цій нелегкій боротьбі з бур'янами!