У пошуках вирішення проблеми, яка ялинка краще - жива чи штучна, можна десятки раз наштовхнутися на поради про догляд за живими деревами. А як же доглядати за штучною ялинкою? Щоб продовжити термін її служби, і щороку радіти пишному новорічному дереву, необхідно правильно зберігати і доглядати за штучним деревом.

Догляд за штучною ялинкою: поради, лайфхаки, рекомендації

 • Упаковка. При транспортуванні та зберіганні штучної ялинки обережно складайте гілки і щільно прив'язуйте їх до стовбура. Також подбайте про щільний чохол, який не пропускає сонячне світло та пил.
 • Складання дерева. Збирайте ялинку за кілька тижнів до свят, щоб вона встигла випростатися. Після складання, необхідно надати гілочкам бажаного вигляду.
 • Випрямлення. Щоб гілки та голки краще випростались і розпушились, потримайте їх над тазом з гарячою водою або скористайтеся спеціальним пристроєм з парою.
 • Душ для ялинки. Якщо в інструкції до штучної ялинки зазначено, що її можна мити, тоді ялинку перед зустріччю Нового Року дійсно краще добре промити під душем і дати обсохнути прямо у ванні. Однак не всі штучні ялинки можна мити, все залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Детальніше про те, як вибрати штучну ялинку можна дізнатися в статті за посиланням.
 • Пилосос. Якщо миття ялинки заборонено, можна скористатися лайфхаком для догляду за штучними ялинками, а саме - пилососом. Насадка невеликого розміру, призначена для чищення диванів, легко впорається з пилом на штучній ялинці. Пилососити необхідно зверху вниз кожну гілочку, а після цього бажано протерти всі гілки вологою неворсистою ганчірочкою. При необхідності використання миючих засобів для миття штучної ялинки, можна використовувати або засіб для миття посуду, або шампунь, розведений в теплій воді.
 • Світлодіодні штучні ялинки. Для чищення світлодіодних ялинок можна використовувати тільки сухі серветки й ганчірки.
 • Білі штучні ялинки. Догляд за такими деревами буде дещо відрізнятися. І якщо серед великої різноманітності штучних ялинок Ви віддали перевагу саме білому дереву, пам'ятайте, що мити таку ялинку не можна, бо її ніжні білі гілочки кріпляться до залізної підставки і після миття такі деталі можуть поржавіти і зіпсувати дерево.
 • Перед зберіганням. Не варто мити штучну ялинку після свят, тобто перед складанням на зберігання. Є великий ризик не до кінця просушити всі гілочки і голки штучного дерева - за рік зберігання навіть невелика кількість вологи здатна зіпсувати новорічне дерево. Так, перед зберіганням, досить прибрати з ялинки всі іграшки і прикраси, а також струсити пил наскільки це можливо, без використання будь-яких ганчірок, води і миючих засобів.
 • Місце для зберігання. Оптимальним місцем для зберігання штучної ялинки стане невологе темне приміщення, без різких перепадів температури. Отже, підвал, балкон або сарай для зберігання штучних дерев не підходять.
 • Спеціальні засоби для чищення. Крім звичайної води і пилососа, можна знайти в продажу спеціальні аерозольні засоби для догляду за штучними рослинами. Їх застосування можливе лише тоді, коли штучна ялинка знаходиться в зібраному стані з розправленими гілками. Не можна застосовувати аерозолі на ялинку з іграшками. До слова, подібні аерозолі значно спрощують догляд за штучною ялинкою.
 • Сила. Пам'ятайте, що складання та розбирання якісної штучної ялинки не вимагає від виконавця застосування особливої ​​сили. Всі рухи повинні бути легкими і плавними. Застосування сили в деяких випадках може привести до пошкодження новорічного дерева.

Як бачимо, догляд за штучною ялинкою - нескладний процес, головне знати деякі нюанси і знаходити час для штучної ялинки. Догляд перед складанням на зберігання не забере у Вас багато часу, а ось в передсвятковій метушні, варто не забути виділити час на підготовку штучного дерева. Не варто нехтувати миттям штучної ялинки перед святами, адже будь-які очисні процедури допоможуть їй засяяти чистотою і свіжістю, наповнюючи Ваш будинок затишною святковою атмосферою. А щоб наповнити будинок ароматом лісу, використовуйте спеціальні ароматизатори або аромалампи з натуральними маслами хвойних дерев, які можна наносити безпосередньо на штучне дерево. Завдяки такому лайфхаку оригінальна штучна ялинка буде виглядати в будинку як жива. Крім того, можна розставити невеликі гілочки натурального дерева в різних місцях будинку, особливо святковими виглядатимуть гілки з натуральними шишками. А як доглядати за штучною ялинкою, щоб з року в рік радіти її святковому зовнішньому вигляду Ви вже знаєте.