Якщо грядки з року в рік висаджуються городніми культурами, грунт на них поступово починає втрачати свої поживні властивості. Відновити їх допоможуть підживлення з магазину або ж добрива для городу своїми руками. Приготування підгодівлі в домашніх умовах - завдання дуже просте і економічне в фінансовому плані, тому саме про це ми вам і розповімо далі в статті.

Самі поживні види рідкої підгодівлі

Аграрії радять використовувати рідкі підгодівлі в період початку росту рослин, тобто, протягом червня. Завдяки рідкій консистенції добрива, поживні речовини швидко засвоюються рослинами і останні моментально пускаються у ріст. Використання рідкої підгодівлі не завадить навіть вирощуванню овочів на агроволокні - поливайте грядки приготованими настоянками прямо поверх волокна.

Наведемо три саморобні добрива для городу, які готуються у вигляді рідкої консистенції:

  • Розчин коров'яку. Для приготування використовуйте свіжий коров'як, заливши його водою в пропорції 1:5. У такому вигляді їм можна відразу ж поливати помідори, капусту (як білокачанну, так і пекінську, кольрабі та броколі), гарбузові рослини і огірки. Не використовуйте розчин для коренеплодів: рясна кількість поживних речовин провокує розгалуження коренеплоду. Щоб домашнє добриво для городу вийшло більш поживним, на 10-літрове відро розчину додайте 30-35г сірчанокислого калію. Важливо не переборщити з дозуванням рідкого коров'яку! На 1м2 городу допускається використання не більше 3-5 літрів розчину.
  • Настій з пташиного посліду. У 10 літрах води розмішайте 500г свіжого посліду і залиште на 2 доби, перемішуючи рідину як мінімум 2 рази на день. Якщо ж немає можливості дістати свіжий послід, використовуйте сухий, але вже в пропорції 300г на 10 літрів води. Сухий послід настоюється не менше 3 діб. При поливі капусти і коренеплодів використовуйте 3-4 літра настою на 1м2, при поливі помідорів, перцю, огірків і кабачків порцію добрива рекомендуємо збільшити до 5-5,5 л / 1м2. А ось при поливі лука, який вирощується на пір'я, отриманий настій розбавте навпіл з водою і поливайте з розрахунку 3л/1м2.
  • Настій з бур'янів. Всі ті бур'яни, які ви видаляєте з грядок, включаючи траву, яку косите на газонах, можна перетворити в корисну підгодівлю. Зберіть всю можливу зелень у велике відро або чан і залийте водою. Настоюйте, поки рідина не почне бродити, після чого використовуйте в якості підгодівлі. Такі саморобні добрива для городу містять калій, сполуки азоту, органічні кислоти і навіть антибіотики, які в своїй сукупності живлять рослини і запобігають розвитку грибкових захворювань. Щоб підвищити поживність добрива, на початку настоювання додайте до нього суперфосфат (50-60г на 10 літрів). Поливайте і обприскуйте город з розрахунку 3 літри на 1м2.

Дотримуйтеся вимог періодичності підгодівлі саморобними добривами. Якщо рослина показує активне зростання, їх варто застосовувати не частіше 2 разів за сезон. При бажанні можете чергувати підгодівлі органічними добривами, приготованими своїми руками, і мінеральними, що куплені в магазині. Але врахуйте, що при недотриманні норми мінеральні добрива можуть вести себе досить агресивно по відношенню до рослин. Використовувати саморобні добрива для городу і квітників більш безпечно.

Економні добрива для городу своїми руками

Крім рідких настоїв, в грунт під городні культури можна вносити і сухі добрива, на які не доведеться витрачати багато грошей. Це може бути:

  • Деревна зола. Часто використовується для обробок грядок з капустою, огірками і томатами, які атакували полчища гусениць або інших шкідників. Однак зола може бути не тільки ліками для рослин, але і дуже поживним добривом. Щоб доставити поживні речовини до коренів рослин, підсипати золу прямо під кущі по одній чайній ложці або ж розведіть її з водою в розрахунку 150г на 10 літрів води. Використовувати настій можна вже через 15 хвилин.
  • Дріжджі. Щоб приготувати добриво з дріжджів, візьміть 100г продукту і розведіть в 10 літрах теплої води. Настій має вистоятися протягом однієї доби, після чого використовуйте його для підгодівлі всіх рослин на своїх грядках. Головний ефект від використання такого добрива - це прискорення росту коренів рослин, за рахунок чого прискорюється і зростання стебел.
  • Бананова шкірка. Висушена шкірка банана - відмінне добриво для квітів і томатів. Постарайтеся її максимально подрібнити і підсипати рослинам. Шкірку можна також покласти в ямку при посадці томатів.

Стануть в нагоді на городі і харчові запаси з дому. Одним з кращих добрив вважається сода, оскільки вона дозволяє знижувати кислотність грунту. Правда у великих кількостях вона може завдати шкоди рослинам. Як використовувати соду для городу дізнайтеся в статті за посиланням.

Добрива своїми руками для клумб

Щоб підсилити зростання та інтенсивність цвітіння клумб, також не обов'язково йти в магазин за хімічними препаратами. Щоб приготувати добрива для квітів своїми руками, вам практично не доведеться витрачати свої гроші. Для цієї мети можна використовувати:

  • кавову гущу;
  • картопляну шкірку;
  • лушпиння цибулі;
  • перепрілу солому;
  • цукор;
  • чайну заварку;
  • яєчну шкаралупу.

Приготувати добриво для квітів своїми руками нескладно, оскільки всі перераховані продукти можна вносити прямо в грунт. Найкраще це робити під перекопування ранньою весною, або вже на початку червня. Якщо проводити підгодівлю сухими добривами незручно, приготуйте настій, змішавши один з продуктів з водою в пропорції 1:5. Але будьте обережні з цукром: при надмірному використанні він може стимулювати зростання і розмноження грибків.

Щоб помножити ефект від використання саморобних добрив для городу і квітника, досвідчені городники радять використовувати якісне агроволокно. Його головна перевага - це запобігання росту бур'янів, які часто забирають поживні речовини у культурних рослин. Купити агроволокно можна в нашому інтернет-магазині «Все для поливу».