Кожному власнику земельної ділянки, зокрема саду і городу, хочеться збільшити врожайність і родючість своєї землі з мінімальним використанням хімічних засобів, які можуть негативно відображатися не тільки на самих рослинах, але і на здоров'ї людини. З цією метою важливо знати і застосовувати основні правила сівозміни на своїй ділянці, використовувати автоматичний полив і органічні добрива. Крім того, великою популярністю користуються різні народні засоби, найпопулярнішим з яких є сода - справжній помічник для кожного городу. Чи справді сода допомагає на городі? Як можна застосовувати соду на дачній ділянці? Який розчин соди не зашкодить культурним рослинам? У цій статті ми дізнаємося всі особливості застосування соди на будь-якій земельній ділянці з метою поліпшення її родючості.

Сода для саду та городу: способи і особливості застосування

  • Поліпшення кислотності грунту. Сода або двовуглекислий натрій, так звана «натрієва сіль вугільної кислоти» має слаболужну реакцію, тому вона легко впорається із завданням виправлення кислотності грунту. Якщо Вам напевно (!) відомо, що грунт на Вашій ділянці кислий, то слабкий розчин соди допоможе це виправити. Для цього необхідно зробити розчин за формулою 5-7 грам соди на 10 літрів води і полити отриманим розчином рослини. При цьому не зайвим буде контролювати PH землі, щоб не зробити грунт занадто лужним.
  • Сода - дезінфікуючий засіб. Тому розчин соди є незамінним засобом для профілактики грибних захворювань, які люблять гніздитися на поверхнях листя і пагонах культурних рослин. Для розпилення підійде розчин соди з розрахунку 5 грам на 10 літрів води.
  • Сода використовується для підвищення цукристості плодів під час дозрівання. Це відбувається завдяки підвищенню PH грунту, що покращує її здатність краще засвоювати більшість мікроелементів, які як раз впливають на цукристість плодів багатьох рослин. Таким чином, сода покращує смак томатів, винограду та інших плодів.
  • Обприскування розчином соди використовують також для боротьби із гусеницями і личинками жуків. Для цього соду необхідно перемішати з борошном в рівних пропорціях і розвести водою, обприскуючи отриманим розчином поверхню рослин. Гусениці не люблять капустяні листи зі смаком соди, для них вона служить отрутою, тому Ваша капуста порадує Вас своїми гарними листами без застосування будь-якої хімії!
  • Розчин соди застосовується для боротьби з бур'янами, але не на городі. А, наприклад, для боротьби з бур'янами, які лізуть через бетонні плитки, біля лавки, кам'яної галявини тощо. З цією метою варто приготувати концентрований розчин соди - 1 пачка соди на 10 літрів води. А якщо полити даними розчином соди город, то можуть загинути і культурні рослини. Для боротьби з бур'янами на городі, без застосування хімічних засобів, допоможе чорне агроволокно, купити яке можна в нашому магазині будь-якого необхідного розміру від 1-го метра. Для цього, агроволокном вкривають грядки, роблячи в ньому невеликі отвори для культурних рослин. Сенс дії агроволокна в тому, що чорна геоткань не пропускає світло і бур'яни, не отримуючи необхідної для зростання і розвитку сонячного світла, гинуть, в той час як культурні рослини отримують все необхідне для повноцінного розвитку. Детальніше про мульчування за допомогою агроволокна можна дізнатися тут.
  • Сода успішно омолоджує кущі троянд. З цією метою необхідно розвести одну чайну ложку соди в п'яти літрах води, додати пів чайної ложки нашатирного спирту і одну чайну ложку англійської солі. Отриманий розчин необхідно розпорошувати на кущі троянд за допомогою пульверизатора.

Крім того, сода допоможе Вам очистити досить ефективно руки після садово-городніх робіт, а також прибрати неприємний запах з компостної ями - для цього досить присипати компостну яму зверху невеликою кількістю соди. Пам'ятайте, що будь-які народні засоби варто застосовувати з толком і за призначенням, крім того, іноді краще використовувати сучасні препарати, щоб вирішити якусь проблему раз і назавжди, ніж бузуспішно застосовувати різні трави і рецепти, отримані від бабусь. Розчин соди ефективно використовувати для профілактики різних проблем, тоді як для вирішення реальних проблем оптимальніше буде застосувати сучасні препарати. Крім того, крапельний і внутріпочвенний полив - також є відмінними засобами для боротьби з бур'янами та підвищення, таким чином, врожайності своєї ділянки, так як при такому поливі коріння бур'янів отримують мінімум вологи або не отримують її зовсім. Купити крапельний полив можна також в нашому магазині «ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ».