Зрошувачі - це один з ключових елементів автоматичних систем поливу. Саме через зрошувачі здійснюється подача води рослинам, тому від того, як вони встановлені і наскільки відповідають вимогам ділянки, буде залежати ефективність цілої системи автополиву. Сьогодні ринок пропонує величезну кількість зрошувачів самого різного типу - висувні і невисувні, роторні, віялові, імпульсні, кругові та багато інших. Всі вони відрізняються принципом своєї роботи і експлуатації. При цьому монтаж зрошувачів лише трохи залежить від їх виду - всі вони встановлюються за схожим принципом. Далі в статті ми дізнаємося, як встановити зрошувачі, щоб автополив працював надійно, довго і безперебійно.

Установка зрошувачів: послідовність дій

Залежно від способу установки, всі зрошувачі можна розділити на дві групи - висувні і невисувні. Невисувні зрошувачі постійно знаходяться над поверхнею землі, висувні - під землею. Останні набирають все більшої популярності, так як не впливають на зовнішній вигляд ділянки. Монтаж двох цих видів зрошувачів матиме свої незначні особливості. Установка зрошувачів обох видів передбачає наступні кроки:

  1. Крок перший. Після того, як магістральна труба для поливу вдало розміщена в траншеї, потрібно вмонтувати заготовлену конструкцію зрошувачів в трубу. Конструкція зрошувача найчастіше представляє собою з'єднані хомут для врізки, шарнірне з'єднання і, власне, сам зрошувач. При монтажі конструкцій, варто пам'ятати, що висувні зрошувачі мають менший радіус дії, ніж невисувні, тому відстані між ними повинні бути меншими.
  2. Крок другий. Потрібно добре затиснути різьбу і зафіксувати конструкцію зрошувачів. Для цього можуть стати в нагоді додаткові аксесуари. При цьому важливо використовувати якісне обладнання на кожному етапі монтажу системи автополиву. Бажано, щоб всі компоненти системи були одного виробника. Обладнання для поливу Хантер відрізняється своєю високою якістю та відмінними експлуатаційними характеристиками.
  3. Крок третій. Магістральна труба і нижня частина зрошувачів закриваються землею. Невисувні зрошувачі повинні підніматися над землею мінімум на два сантиметри. Конструкція висувних зрошувачів повинна бути на одному рівні з землею - в цьому випадку зрошувачі будуть непомітні в спокійному стані - вони будуть з'являтися над землею тільки під час роботи.

Установка зрошувачів дійсно нескладне завдання - з ним може впоратися навіть людина без будь-якої підготовки. Головне - це відповідальний і серйозний підхід до роботи, якісне виконання потрібних дій на кожному етапі установки.

Загальні рекомендації при установці зрошувачів

Крім знання послідовності дій, при встановленні зрошувачів важливо також розуміти деякі загальні нюанси роботи даного компонента системи:

  • Перед тим, як встановити зрошувачі, варто визначитися з їх видом та кількістю - для цього потрібно оцінити особливості території, яка буде зрошуватися. Наприклад, для поливу кущів і клумб підійдуть віялові зрошувачі, а для великих газонів - краще вибрати роторний полив. Що таке роторний полив дізнайтеся за посиланням.
  • При виборі зрошувачів варто звернути увагу на радіус їх дії та показники тиску, з яким працює пристрій.
  • Дуже важливо, щоб діаметр труби був прорахований через гідравлічний розрахунок. Якщо діаметр занижений, то виникає гідравлічний удар, який виводить систему з ладу. А завищений діаметр стане причиною подорожчання загальної вартості поливу. Тому для визначення потрібного діаметру труби можна проконсультуватися з фахівцями.
  • Для систем автополиву варто вибирати тільки якісне обладнання перевірених брендів. Зрошувачі Хантер є прикладом надійного і довговічного обладнання, яке при правильній експлуатації буде якісно виконувати свої функції довгі роки. Крім того, зрошувачі цього бренду відрізняються простотою в установці.

Так як встановити зрошувачі можна без особливої ​​підготовки, зробити це може сам власник ділянки. Для цього потрібно тільки обзавестися якісним обладнання та виконати послідовність нескладних дій. Потрібно також бути готовим, що установка зрошувачів може зайняти деякий час, особливо якщо мова йде про велику ділянку. Але в кінцевому результаті ефективна система автоматичного поливу дозволить постійно економити час і зусилля в догляді за зеленими насадженнями.