Для того, щоб підготувати дачу до зими, необхідно скласти план робіт в будинку і на ділянці - тоді Ви точно не забудете нічого важливого, а Ваш заміський будинок зустріне навесні красивим, доглянутим і готовим до нового сезону. В план робіт рекомендуємо внести наступні 10 важливих нюансів:

  1. Скласти і заховати весь садовий інвентар. Перед зимою, необхідно заховати в безпечне місце всіх своїх дачних помічників - лопати, граблі, газонокосарку та інші корисні предмети. Оптимальне місце для зберігання - сарай. З прибиранням садового інвентарю не рекомендується нікуди поспішати, а приділити цьому заняттю достатньо часу, щоб все можна було акуратно скласти - добре, якщо у кожного предмета буде своє місце. Ті інструменти та інвентар, які залишаться зимувати на вулиці під навісом, краще обробити антисептиком і антикорозійним засобом. Також необхідно просушити всі відра, бочки і лійки.
  2. Врожай. Є час садити, є час копати, а є час зберігати. Зберігати урожай необхідно правильно. Картоплю та інші коренеплоди - краще в підвалі, цибулю - підв'язати та зберігати в сухому приміщенні або в ящиках. Яблука та груші можна упакувати в папір або пересипати тирсою і зберігати в прохолодному приміщенні. Ягоди і різноманітні овочі можна законсервувати, заморозити або посушити. У кожній родині, у кожної господині є свої секрети і рецепти як зберегти власний вітамінний врожай для сім'ї на зиму.
  3. Дачний льох. Серце кожного заміського будинку - це його підвал або льох. Тут господині дбайливо зберігають свою консервацію, осінній врожай, запаси. Тому важливо заздалегідь подбати про те, щоб він знаходився в хорошому стані. Необхідно побілити стіни, нанести спеціальний засіб проти грибка, продумати систему вентиляції, підготувати полки і ящики. Більше про те, як облагородити дачний льох в статті за посиланням.
  4. Захист будинку від гризунів. Саме взимку миші починають атакувати будинки в пошуках їжі, при цьому вони здатні пошкодити не тільки саме майно, а й зимові припаси. Замість класичних мишоловок, можна використовувати сучасні ультразвукові відлякувачі. Вони випромінюють звукові хвилі певної довжини, які і відлякують гризунів. Такі відлякувачі - ідеальний варіант для дачного будиночка, адже виявити по весні результати роботи мишоловок і розкладеної отрути від гризунів - не найприємніша картина.
  5. Сантехніка. Перед консервацією дачного будиночка, варто подбати про сантехніку. Рекомендується злити воду з усієї сантехніки, промити там, де можна промити і добре просушити, щоб взимку не утворилася цвіль. Особливу увагу варто приділити зливному бочку в туалеті, водонагрівачу і пральній машині. Також рекомендується звільнити від води всю систему трубопроводів. Що стосується пральної машини, то рекомендується залишити дверцята машинки відкритими, як і лоток для прального порошку.
  6. Електроприлади. Від'єднати від мережі всі електроприлади, які залишаються на зимівлю в будиночку. Телевізор краще заховати подалі від прямих сонячних променів, оптимально - накрити відповідним покривалом або рушником, але не плівкою. Підійде також і агроволокно. Крім того, варто не забути вийняти батарейки з пульта, годинників та інших предметів. Якщо Ви приїдете на дачу взимку то пам'ятайте, що відразу включати телевізор в розетку не можна - йому необхідно прогрітися природним шляхом. Приділіть особливу увагу холодильнику - його необхідно відключити від мережі, добре промити і просушити і, безумовно, ніякі продукти не залишати. Для того, щоб можна було безпечно закрити холодильник і його морозильну камеру на зиму, необхідно дуже ретельно його просушити протягом декількох днів.
  7. Автополив. Рекомендується злити всю воду з поливальних шлангів ще до настання перших заморозків. Крім того, всі труби необхідно добре продути і по можливості просушити. Вимкнути всі датчики, акуратно скласти поливальний шланг, щоб не утворювалися зазори. Більше про те, як законсервувати систему автополиву на зиму дізнайтеся тут.
  8. Обрізка саду. Необхідно полегшити деревам і кущам в своєму саду період зимівлі. Для цього необхідно обрізати сухі або гнилі гілки, вкрити рослини, які погано переносять морози агроволокном.
  9. Квіти. Перш за все, необхідно подбати про багаторічні квіти - деякі цибулинні рослини необхідно викопати і залишити зимувати в підвалі, деякі потрібно додатково вкрити на зиму, а деякі - посадити.
  10. Замки. Змастити маслом всі замкові щілини і дверні петлі, щоб навесні всі двері нормально відкрилися. Для навісних замків можна придумати ковпаки з пластикових пляшок, які захистять їх від попадання води і снігу, а значить і від замерзання.