До основних переваг висадки полуниці під агроволкно можна віднести наступні: ягода не гниє, так як не відбувається зіткнення із землею; вуса до землі не приростають і їх при необхідності можна легко обрізати; немає необхідності в прополюванні, так як бур'яни під агроволокном не ростуть.

Посадка полуниці під агроволокно: поради та рекомендації

  • Агроволокно. Не варто робити отвори для полуниці занадто дрібні. Пам'ятайте, що нормально посадити кущ полуниці в невеликий отвір неможливо. Найкраще робити круглі зручні отвори необхідної величини.
  • Ширина грядки. Оптимальна ширина грядки - 2 ряди. Не потрібно залишати міжряддя для поливу. Садити полуницю потрібно на добре натягнуте агроволокно.
  • Підготовка грядок. Готувати грядки для посадки полуниці під агроволокно восени варто починати з весни. Можна в такі грядки посадити овочі або зелень. При виборі оптимального попередника для полуниці варто керуватися спеціальними правилами, з огляду на основні принципи сівозміни.
  • Знаряддя праці. Зручним пристосуванням для посадки полуниці під агроволокно в ручну, в якості альтернативи звичним сапам, лопатам і невеликим лопаткам, може стати викрутка з напівкруглим наконечником. Для цього необхідно до самої звичайної викрутки приварити досить велику шайбу і обрізати її наполовину - таким чином вийде плоске півкільце. За допомогою цього нехитрого пристосування дуже легко посадити полуницю під агроволокно в будь-який час, як при первинній посадці, так і в разі необхідної заміни одного або декількох кущів. Для цього півкільцем захоплюється корінь полуничного куща і поступальною ходою кущ поміщається в грунт через будь-який отвір на агроволокні. При цьому однією рукою необхідно притримувати сам кущ полуниці. Найголовніше при посадці полуниці під агроволокно за допомогою цього механізму - це добре підготувати грунт (прокультивувати і внести всі необхідні добрива), а після посадки необхідно всі кущі рясно полити. 

Як посадити полуницю під агроволокно: основні етапи та їх особливості

  1. Перед посадкою полуниці під агроволокно необхідно підготувати землю - добре перекопати (краще за допомогою культиватора) всю ділянку, виділену для висадки полуниці і внести, приблизно, 4 відра перегною на один квадратний метр.
  2. У підготовленому грунті необхідно зробити високі грядки, які в подальшому і будуть накриватися чорним агроволокном. Оптимальна ширина грядки - 1 метр, а ширина проходу - 20 сантиметрів.
  3. Підготовлені грядки необхідно вистелити агроволокном рівним шаром. При цьому агротканина не повинна бовтатися на грядках і не повинна бути натягнута сильно, щоб не рватися. Для фіксації агроволокна можна придбати спеціальні кріплення для агроволокна або зробити самим такі кріплення з будь-якого товстого алюмінієвого дроту у формі скоби. Купити агроволокно для висадки полуниці можна в нашому інтернет-магазині «Все для поливу». Ми продаємо агроволокно будь-якого необхідного розміру від одного метра! Фіксувати агроволокно необхідно з боків і вздовж грядок.
  4. Проходи необхідно присипати піском. Це робиться для того, щоб під час ходьби не рвати агроволокно.
  5. Намітити і зробити лунки для полуниці під агроволокно. Для цього можна взяти ножиці або ніж, а також зручний предмет розміром від 30 до 60 см, щоб вимірювати за його допомогою однакову відстань між лунками, а ножицями або ножем робити необхідні розрізи в геотканині. Лунки також зручно розміщувати в шаховому порядку.
  6. Далі землю в кожній лунці необхідно трохи скопати і поправити рукою, щоб вона не виглядала з-під агроволокна.
  7. Підготувати полуницю. Коріння кожного кущика необхідно дещо вкоротити - обрізати до 6-8 сантиметрів. Обрізані кущі полуниці необхідно укласти поруч біля кожної лунки.
  8. У кожну лунку можна додати спеціальні органічні добрива або золу, злегка їх змішавши із землею.
  9. Висадити кущі полуниці. Таким чином, процес безпосередньо посадки полуниці під агроволокно виглядає наступним чином: викопуємо лунку, вносимо туди необхідні добрива, злегка їх прикопавши, наливаємо воду і поміщаємо кущ полуниці, несильно його заглублюючи, залишаючи зверху прикореневу шийку. Розетка повинна обов'язково перебувати на рівні землі.