Красивий і доглянутий квітник - гордість господаря, ароматний і благородний вид будь-якого саду і дачної ділянки. Хтось ввідає перевагу однолітнім рослинам, хтось - багаторічним красуням. Як би там не було, варто правильно і своєчасно доглядати за квітами на своїй клумбі, щоб вона радувала своїми яскравими кольорами весь сезон. Ні для кого не секрет, що головним і найважливішим доглядом для квітів є полив, при цьому варто пам'ятати про регулярність поливу, забезпечити який може тільки автополив. Так як же правильно поливати квіти? Як доглядати за клумбами? Чи варто підгодовувати багаторічні рослини? Як боротися з бур'янами в квітниках? Про всі важливі моменти у догляді за клумбами далі в статті.
Догляд за квітниками: важливі поради всім любителям квітів на ділянці
- Висаджування корисних рослин. Щоб проблема з бур'янами на клумбі не виникала зовсім, варто подбати про те, щоб у Вашому квітнику росли рослини, які будуть витісняти і перемагати будь-які бур'яни. До таких рослин належать такі: папороть (любить вологу і тінь), півонії, флокси, лілейники, чорнобривці, календула та інші. Крім того, варто пам'ятати про те, що не всі квіти можна висаджувати в одному квітнику. Детальніше про те, що таке розумний квітник і як правильно комбінувати квіти для однієї клумби дізнайтеся в статті за посиланням.
- Своєчасне видалення відцвілих суцвіть у багаторічників. Якщо клумба складається з великої кількості багаторічних квітучих рослин, варто вчасно видаляти ті з них, які вже відцвіли в цьому сезоні. Обов'язково варто обрізати відцвілі іриси, айстри, клематиси, півонії та інші. Обрізку варто проводити якомога нижче до землі, щоб рослина не витрачала зайві сили на зав'язування насіння, замість того, щоб давати нові квіти. Після обрізки, багаторічні рослини необхідно підгодувати калійними добривами.
- Прополка і розпушування. Потрібно час від часу видаляти бур'яни і проводити розпушування грунту. Це забезпечить не тільки доглянутий вигляд вашій клумбі, а й, перш за все, збагатить землю киснем, який так необхідний корінням зелених культурних насаджень. Для прополки оптимально використовувати граблі або сапку невеликого розміру. Відмінним варіантом можуть стати дитячі пристосування для гри у пісочниці - їх невеликі розміри зможуть якісно прополоти землю навіть в самих густих квітниках! До слова, у продажу можна знайти дитячі граблі з металевим наконечником.
- Підживлення комплексним мінеральним добривом. Варто пам'ятати, що найважливішими мінералами для багаторічних і однорічних квітів є фосфор, азот і калій. Зверніть увагу, що перед підгодівлею квітника, грунт навколо рослин повинен бути добре зволожений, тому найкраще проводити дану процедуру після дощу або автоматичного поливу. Як і полив, підживлення в літню пору необхідно проводити або рано вранці, або пізно ввечері після заходу сонця. Популярним засобом для підгодівлі квітників є нітроамофоска, оптимальним співвідношенням для розведення якої є 1 столова ложка на 10 літрів води. Щоб всі мінерали добре розчинилися, найкраще брати гарячу воду (60-70 градусів). Не варто забувати і про власну безпеку під час роботи з добривами і надягати рукавички для роботи в саду. Також для підгодівлі можна використовувати готові рідкі добрива або сухі комплекси, які вносяться безпосередньо на грунт між кущами, після чого грунт добре зволожується водою. Підживлення достатньо проводити три рази за сезон: в період вегетації, на початку цвітіння і в кінці серпня. Азот вносити в серпні не рекомендується, щоб не призвести до несвоєчасного росту рослини і подальшого вимерзання.
- Полив. Який би полив Ви не обрали, будь то звичні поливальні шланги, лійки, пляшки «з дірочками» або сучасний автоматичний полив, варто дотримуватися принципу достатності - поливати рясно, але не надмірно, щоб і коріння рослин не загнивало, і листя отримувало необхідну вологу.
- Розподіл багаторічників. Приблизно один раз на три роки багаторічні квіти необхідно омолоджувати шляхом ділення кожного куща.
І останнє, на що хочеться звернути увагу всіх любителів квітів, це правильне комбінування. Варто вибирати не тільки багаторічники для свого квітника, а й красиві та оригінальні однорічні рослини. Багаторічники забезпечать необхідну сталість, в той час як багаторічники - привнесуть у Ваш квітник ефект новизни, щоб клумба ставала кращою з кожним роком і відповідала актуальним потребам в красі на ділянці.