Які квіти варто посадити разом, щоб вони захищали один одного від комах, хвороб та інших неприємностей? Які квіти потрібно садити на клумбі, щоб власний квітник постійно радував своїми яскравими фарбами і неймовірними ароматами? Як правильно підібрати квіти для красивої клумби? На ці та інші подібні питання ми постараємося відповісти в даній статті.

Перш за все варто розуміти, що дуже важливо так підбирати рослини для одного квітника, щоб вони один одного не гнобили, не затіньовували і, в той же час, допомагали один одному повноцінно рости і розвиватися. Крім того, варто пам'ятати, що існують рослини санітари і рослини гнобителі. У сучасному садівництві є таке поняття, як «розумний квітник». Розумний квітник - це, перш за все, правильна посадка квітів, правильне сусідство і правильне ставлення всіх рослин квітника до сонячного світла.

Розумний квітник: основи вибору квітів для правильного квітника

Розумний квітник неодмінно потребує якісного поливу. Забезпечити необхідний полив будь-яким квітам допоможе автоматичний полив, встановивши і налаштувавши який, Ви зможете забути про полив всіх своїх зелених насаджень на весь сезон. Крім того, необхідно дотримуватися наступних правил вибору квітів для розумного квітника:

  • Небажано саджати разом троянди, гвоздику і жовтець. Зростанню гвоздики заважатиме троянда, так як трояндовий кущ зазвичай набагато більший та вищий за гвоздику. У той же час, жовтець суттєво виснажує грунт, забираючи з грунту не тільки вологу, але й корисні речовини, без яких ні троянди, ні гвоздики, не зможуть повноцінно розвиватися. Отже, такі квіти небажано саджати занадто близько один до одного. Оптимальна відстань між квітами - на величину куща троянди (це приблизно 20-25 см).
  • У гвоздики і троянди вимоги до грунту дуже схожі, тому дані квіти садити разом можна, головне щоб на гвоздику не потрапляла тінь від троянди.
  • Лютики - квіти недоторки, вони не люблять, коли їх пересаджують. Варто їх посадити десь окремо, можна в горщику або окремій клумбі, і вони будуть рости і радувати своєю красою. Головне, забезпечити їм повноцінний автополив.
  • Пижмо звичайна - це рослина-репелент, тому вона буде допомагати зростанню будь-яких сусідніх рослин. Посадити цю рослину в квітник - розумне рішення для розумного квітника.
  • Чорнобривці добре захищають від шкідників, які завдають шкоди корінню рослин. Чорнобривці добре відлякують нематод, мух, та інших непотрібних для квітника комах.
  • Лаванда - природний фунгіцид, який ефективно відштовхує комах (мурашок, слимаків). Варто відзначити, що лаванда буває різних цікавих відтінків, її часто додають в десерти, використовують в ароматичних подушках та свічках.
  • У чорнобривців і лаванди різний час цвітіння, отже, в «розумну клумбу» бажано посадити обидва цих природних фунгіцида, тоді клумба буде захищена від шкідників на більш тривалий час.
  • Гладіолуси відмінно уживаються як з трояндою, так і з гвоздикою. Але варто пам'ятати, що їх треба висаджувати таким чином, щоб вони не затіньовували своєю висотою сусідні квіти. А різноманітні кольори цих рослин допоможуть зробити кожен розумний квітник унікальним і незабутнім.
  • Небажано садити в одній клумбі різні цибулинні квіти, такі як тюльпани і лілії. Загальні шкідники, такі як цибулинні листоїди, об'їдають все листя і всю зелень у рослин. Крім того, лілія не любить добрива, а троянда любить, тому садити їх поруч не рекомендується. Біля лілії рекомендується висаджувати чорнобривці, хосту, лаванду. Тобто лілія може бути центром і основною «скрипкою» розумного квітника, біля якої можуть рости тільки допоміжні рослини. Біля лілій також можна посадити шавлію, садову герань, клематис або календулу (нігтики). Календула захищає від мух, медведок, кліщів. Як правильно вибирати цибулини для посадки цибулинних квітів можна дізнатися тут.
  • Конвалії - це, перш за все, лісова рослина і вона дуже сильно любить вологу, тому біля конвалій погано уживаються інші квіти. Сусіднім рослинам просто елементарно не буде вистачати необхідної вологи. Конвалії дуже швидко розростаються.
  • Запашний горошок з фіалками рости не буде, тому варто відразу визначити пріоритети для свого розумного квітника.
  • Настурції захищають від нематод, в той же час цими квітами можна прикрашати їжу. Вони однаково добре цвітуть як на сонці, так і в тіні, тому вони стануть чудовою прикрасою будь-якого квітника.
  • Садова герань дуже яскраво та агресивно цвіте, але дуже швидко розростається, отже, її потрібно садити подалі від інших рослин. Відмінним рішенням буде висадити її в окрему клумбу, яку можна попередньо прикрасити мозаїкою. А про те, як прикрасити дачну клумбу мозаїкою із залишків плитки і старого диска від машинного колеса можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Рослини одного сімейства не варто садити разом, тому що у них однотипні хвороби, і якщо захворіє одна квітка, слідом за ним захворіє й інша рослина.

Дотримуючись зазначених вимог підбору квітів для «розумного квітника», Ви зможете облаштувати на своїй землі клумбу своєї мрії, яка буде довго радувати своїм цвітінням та незабутніми пахощами!