Ландшафтний дизайн складається з різних елементів, багато з яких посильно зробити своїми руками кожному дачникові. Мозаїка з непотрібної плитки - один з таких елементів, який неодмінно прикрасить улюблену ділянку землі. Такою мозаїкою можна прикрасити клумби, вуличні вазони для квітів, зробити доріжку з мозаїчних елементів та багато іншого.

Мозаїка в перекладі з французької мови означає «малюнок» або «зображення». Її роблять з маленьких шматочків кольорового каміння, смальти, битого посуду, керамічної плитки та інших підручних матеріалів. Мозаїка, як мистецтво, з'явилося ще за часів античності і вона успішно використовується дизайнерами по всьому світу навіть сьогодні.

Як зробити мозаїку своїми руками з плитки, яка залишилася після ремонту, прикрасивши, таким чином, практично будь-які поверхні й предмети? Це досить легко, дуже цікаво і однозначно ексклюзивно. У цій статті ми розповімо про те, як зробити гарний горщик для квітів з елементами мозаїки із плитки, яка залишилася у Вас після ремонту. А як зробити невибагливий квітник для цього горщика, можна дізнатися в статті за посиланням.

Щоб зробити гарний горщик з мозаїки для квітів Вам потрібно:

  • диск від колеса або будь-який інший предмет, який може підійти для вуличного квіткового горщика. Підійде навіть старий та іржавий диск - в цьому випадку всю іржу необхідно буде зчистити спеціальною щіткою і почистити від бруду;
  • різнобарвна плитка однакової товщини - поєднання кольорів може бути найрізноманітнішим, головне підібрати плитку для однієї мозаїки однієї товщини;
  • рукавички і захисні окуляри або маска;
  • інструменти для колки плитки або звичайний молоток;
  • будівельний клей для плитки, який буде одночасно підходити для використовуваного матеріалу вазона і кераміки;
  • затирка;
  • невеликий шпатель - чим менше, тим зручніше буде працювати;
  • скотч;
  • цемент;
  • вода.

Як зробити гарний горщик для квітів з плитки своїми руками?

  1. Перш за все, необхідно підготувати той предмет, який Ви вирішили пристосувати для вуличного квіткового горщика - очистити від старого бруду, затерти іржу. При цьому не варто сильно старатися, досить поверхневої зачистки.
  2. Подрібнити плитку на різні дрібні і великі шматочки. Це можна зробити за допомогою спеціальних кусачок або розбивши молотком. При роботі з молотком плитку рекомендується накрити старою клейонкою або іншим матеріалом, наприклад щільним агроволокном, купити яке можна в нашому магазині будь-якого необхідного розміру, і тільки потім починати розбивати молотком. Оптимальніше за все, спочатку розбити плитку на середні шматки молотком, а кусачками розбивати отримані шматки на шматки необхідного розміру, збираючи задуманий малюнок із мозаїки.
  3. Намітити малюнок зі шматочків мозаїки і закріпити його з лицьового боку скотчем - таким чином підготувати всі елементи майбутнього малюнка, щоб один елемент не перевищував 20 см, інакше його буде незручно укладати.
  4. Зі зворотного боку плитку кожного елемента малюнка необхідно змастити клеєм і приклеїти до основи. Дати клею попередньо добре висохнути, не менше 20 хвилин.
  5. Коли плитка добре висохла і мозаїка приклеїлася до основи, скотч можна буде зняти і заповнити простір між плитками цементом, протерти від суміші елементи мозаїки і залишити висихати на добу.
  6. Розвести затирку водою і розмішати до однорідності, щоб не було грудочок і затерти цементні вставки отриманою затиркою, протерти плитку губкою і залишити висихати на кілька годин. Колір затирки підбирайте так, щоб він служив гармонійним фоном для всієї мозаїки.
  7. Висадити в отриманий горщик квіти або цілу клумбу, якщо дозволяє розмір горщика і насолоджуватися отриманою красою.

Не забудьте, що новій квітковій прикрасі Вашої ділянки потрібен правильний догляд, який включає своєчасний якісний полив. Такий полив може забезпечити тільки автополив. Встановивши його одного разу, Ви назавжди забудете про проблему поливу всіх своїх зелених насаджень. Головне не забути купити контролер поливу, за допомогою якого можна буде встановити інтенсивність поливу, а також черговість і графік поливу всіх своїх грядок і клумб.