Яким би не було літо, кожен господар дачної ділянки, городу, квітника і газону повинен подбати про забезпечення якісного поливу для всіх своїх зелених насаджень. З цим завданням можуть впоратися, як автоматичні системи зрошення, так і надійні сучасні шланги. Автополив підійде для великих і різнопланових територій, тоді як поливальні шланги допоможуть впоратися з поливом відносно невеликих ділянок та теплиць. А велика різноманітність фурнітури для поливальних шлангів зробить полив із шлангу зручним і багатофункціональним. Як вибрати шланг для поливу? Які бувають види поливальних шлангів? Який вид шланга підійде для поливу теплиць, газону, овочів і клумби? У цій статті ми розглянемо основні види поливальних шлангів, їх технічні характеристики і особливості застосування.

Види поливальних шлангів

  • Поливальні шланги відрізняються по діаметру. Щоб підібрати поливальний шланг необхідного діаметра, необхідно розуміти, куди цей шланг буде надалі одягатися - діаметр джерела води. Зверніть увагу, що до джерела поливальний шланг прикріплюється за допомогою спеціальних конекторів або перехідників різного типу. На упаковці поливального шлангу зазвичай вказується внутрішній діаметр шланга і вибираючи конектор або перехідник, варто вибирати сполучні пристосування меншого діаметру, ніж шланг, інакше вони не будуть один одному підходити. Іншими словами, внутрішній розмір шланга повинен відповідати зовнішньому розміру з'єднувача. Діаметр зазвичай вказується в дюймах, тому не зайвим буде знати, що один дюйм рівняється 25 мм.
  • Шланги можуть бути стійкими до ультрафіолетового випромінювання (про що говорить спеціальний знак на упаковці поливального шланга) або нестійкими. Нестійкі необхідно буде тримати в тіні, а у відношенні зберігання і переміщення стійких до ультрафіолету поливальних шлангів, можна буде не турбуватися.
  • Шланги поливальні відрізняються за матеріалом виготовлення. Так, поливальні шланги бувають гумові, силіконові, з полівінілхлориду або термоеластопласту. Кожен матеріал відрізняється можливим тиском води (вказується в атмосферах), стійкістю до низьких і високих температур, а також відрізняються довговічністю та ізносостійкістю. Більш докладно про те, з якого матеріалу вибрати поливальний шланг садовий можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Види шлангів поливальних також відрізняються за своєю структурою - бувають одношарові і багатошарові шланги, а також гофровані, армовані, спіральні і такі, що розтягуються поливальні шланги. Армовані (з використанням армованої нитки) не роздуваються від води, при цьому краще вибирати такі, які не залишають заломів. Армовані шланги міцні і надійні, здатні служити на одній ділянці роками. Для поливу квіткових клумб і газонів краще вибирати шланги, що розтягуються - вони особливо стійкі до ізносу та забруднень. Спіральні поливальні шланги відрізняються компактністю - в складеному стані вони будуть займати зовсім небагато місця на ділянці, крім того, завдяки своїй особливій структурі, вони неймовірно стійкі до появи заломів. Гофровані шланги більш жорсткі, проте досить гнучкі та легкі - вони можуть використовуватися для поливу будь-яких територій. Багатошарові поливальні шланги можна розмістити стаціонарно на один дачний сезон, так як діапазон їх робочої температури значно вищий, ніж у одношарових «побратимів». Завжди при виборі робочої температури поливального шланга, краще віддавати перевагу температурі «із запасом», особливо в умовах глобального потепління.

Таким чином, поливальні шланги, купити які можна в нашому магазині «Все для поливу», можуть бути виготовлені з різних матеріалів, різної структури і призначені для різних цілей. А великий вибір аксесуарів для поливальних шлангів допоможе кожному дачникові досягти оптимального поливу необхідної території в напівавтоматичному режимі. При виборі фурнітури для поливальних шлангів, звертайте увагу на те, щоб рухомі частини були зроблені із міцного пластику або з металу. Вибирайте якісне обладнання на нашому сайті та насолоджуйтеся сучасними технологіями на власній ділянці!