Раніше ми вже розповідали про те, як вибрати цибулини для того, щоб виростити гарні цибулинні квіти, такі як гіацинти, тюльпани, і нарциси, в цій статті ми поговоримо про те, як правильно вирощувати розсаду, щоб отримати багатий врожай помідорів, перців та баклажан. Крім того, ми розглянемо найчастіші помилки, які допускають багато дачників під час вирощування розсади у себе вдома, на балконі або підвіконні.

Як вирощувати розсаду: основні правила ідеальної розсади

Помилки можуть допускати всі, головне це усвідомлювати і завжди критично ставитися до будь-яких своїх дій, особливо, що стосується сільськогосподарських робіт. Сучасні технології допомагають виростити корисні овочі та фрукти в своєму саду або городі без застосування серйозних хімічних засобів і добрив. До таких технологій можна віднести автоматичний полив, а також використання спеціальної агротканини при вирощуванні розсади. Крім того, слід дотримуватися наступних правил:

  • Якісне насіння. При виборі насіння для розсади варто віддавати перевагу тільки перевіреним виробникам, а також не гнатися за низькими цінами і розпродажами.
  • Висівання. Насіння необхідно сіяти рядочками, у кожного ряду - своя етикетка з позначенням сорту - це допоможе Вам визначити для себе саме якісне насіння з гарною врожайністю.
  • Земля. Висаджувати необхідно в якісну земляну суміш для розсади. Суміш повинна бути органічна, пухка, поживна.
  • Площа посадки. Рослини повинні знаходитися максимально розріджено, крім того, всі саджанці не повинні затіньовувати один одного. Ідеально, 24 шт на метр квадратний. Пам'ятайте, що як тільки рослина вирішить, що вона перебуває в тіні, вона почне рости вгору, щоб цю тінь "перерости". Оптимальна площа живлення для однієї рослини 8х8 або 10х10 см.
  • Світло. У лютому і березні рослини обов'язково підсвічувати спеціальними фітолампи.
  • Температура. На першому етапі сходів розсади, оптимальна температура для рослин - 25-27 градусів Цельсія. Як мінімум, необхідно поставити розсаду в найтепліше місце кімнати, якщо Ви вирощуєте розсаду у себе вдома. Після сходів, необхідно перенести розсаду на світло і знизити температуру до 18-19 градусів.
  • Укриття. Відмінним рішенням для вирощування розсади є використання агроволокна. Біле агроволокно добре пропускає світло, повітря, вологу, а також утримує необхідне для рослин тепло. Купити якісну геоткань будь-якого необхідного розміру для вирощування якісної розсади можна в нашому інтернет-магазині «ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ».
  • Підживлення. Підживлення розсади починається з появи самого першого листочка. Перша підгодівля повинна бути з великим вмістом фосфору - необхідного для стимуляції потужної кореневої системи. Далі необхідно підгодовувати розсаду раз на тиждень або раз в десять днів несильно концентрованим органічним розчином.
  • Правильний полив. Для поливу розсади необхідно брати тільки якісну воду, оптимальна температура води - від 20 до 25 градусів, не вище. Після висадки розсади в грунт, найкраще налаштувати автоматичний полив.

Часті помилки при вирощуванні розсади

  • Різна температура, внаслідок чого насіння сходить по-різному. Необхідно стежити, щоб вся розсада перебувала в одному температурному режимі. Пам'ятайте, що ідеальна температура для сходів - 19-20 градусів.
  • Якщо мало світла - розсада занадто витягується, що не є добре для майбутніх культур. Необхідно забезпечити розсаді максимальну освітленість.
  • Маленька ємність для вирощування розсади і недостатня кількість грунту для повноцінного розвитку кореневої системи у розсади. Мінімальний шар землі для першої висадки насіння для розсади - це 5 см.
  • Занадто густа посадка насіння - недостатньо простору для повноцінного розвитку кожної рослини.
  • Не видалення сім'ядольних листків - якщо сходи самі не звільнилися від сім'ядольних листочків, необхідно дуже акуратно їм допомогти - це значно прискорить процес їх розвитку.

Купити все для поливу розсади і всіх зелених насаджень для Вашої ділянки і теплиць можна в нашому інтернет-магазині. Для Вас представлене тільки високоякісне обладнання від кращих світових виробників систем автополиву. Вибирайте роторні або віялові зрошувачі, системи крапельного та мікрокраплинного поливу, які забезпечать всі Ваші рослини необхідною вологою, надаючи Вам більше вільного часу на власній землі.