У житті кожного дачника і городника виникає безліч цікавих і різноманітних завдань. Як утеплити будинок, щоб можна було провести на улюбленій дачі зимові канікули або просто відсвяткувати Новий Рік? Як доглядати за садом в різні періоди року? Як організувати автополив своїми руками, щоб всі рослини отримували необхідну кількість вологи навіть тоді, коли «нікого немає вдома»? Чи варто купувати датчик погоди для системи автополиву? Як зберігати дачні овочі? Чим удобрювати землю і чи варто засівати на осінь гірчицю? А як бути з дачним погребом? Льох, насправді, дуже важлива і потрібна частина всієї дачі і дачної ділянки. Тут зберігаються всі багатства-дари власної землі, тому так важливо облаштувати цей простір правильно, продумавши кожну деталь. Про найважливіші моменти з облаштування дачного льоху ми і поговоримо в цій статті.

Дачний льох: важливі поради та рекомендації

  • Освітлення. Правильно продумане освітлення в погребі дозволить Вам не підніматися в темряві і не опускатися в безодню. Для цього достатньо заздалегідь передбачити кілька вимикачів.
  • Правильна організація простору. Щоб вся консервація і дачні вітамінні овочі та фрукти помістилися в дачному погребі, необхідно цей самий погреб продумати до дрібниць. Заздалегідь розрахувати кількість полиць, також передбачити простір для великих ящиків для картоплі. Про те, як зберігати картоплю, детально розписано в окремій статті.
  • Стелажі та ящики для зберігання продуктів. Полиці в погребі повинні бути виконані з надійного і міцного дерева, а ящики повинні містити вентиляційні отвори. На полицях зазвичай зберігають банки, тому не варто робити занадто глибокі полиці, краще передбачити полки на максимум два ряди банок різного літражу - погодьтеся, не дуже зручно діставати улюблені огірочки, які щільно прикриті декількома рядами помідорів. Ящики краще мати різних розмірів - для морквини і буряка, для яблук і груш, для картоплі та інших коренеплодів. Про те, в яких ящиках зберігати яблука та інші корисні поради по зберіганню супер корисних фруктів читайте тут.
  • Вентилятори. Щоб захистити свій льох від проблем, до яких може привести надлишок вологи, варто заздалегідь передбачити в ньому одну, а краще 2-3 вентиляційних труби. Тоді позеленілих банок і прогнилої картоплі можна буде уникнути.
  • Захист від гризунів. Усі вентиляційні труби повинні бути закриті надійною металевою сіткою, щоб Ваші запаси не стали легкою здобиччю для гризунів та інших шкідників.
  • Термометр. Наявність даного приладу допоможе контролювати температуру в льосі. Вона повинна бути постійною (трохи вище нуля) і не змінюватися зі зниженням температури навколишнього середовища. В такому випадку Ви можете бути спокійні за свої дачні вітамінні запаси.
  • Утеплення. Утеплити стіни потрібно в тому випадку, якщо температура в погребі в холодну пору опускається нижче 0. У якості утеплення підійде будь-який підручний утеплювач - рулoнний рубeрoід, cтeклoізoл або звичайні лиcти пeнoплacтa, які зверху краще закрити фaнeрoю або лиcтaми ДВП. Якщо утеплення стін не допоможе досягти стабільної температури в льосі, варто подумати про утеплення підлоги. Для цього, в деяких випадках, буде досить накрити землю щільним поліетиленом, а зверху покласти дошки.
  • Зручні та безпечні сходи. Щоб добиратися до льоху було легко і безпечно, а не схоже на виконання спецзавдання для особливо обдарованих шпигунів, необхідно продумати безпечні сходи - широкі, неслизькі і некруті, обов'язкова наявність ручок по всьому периметру сходів. Крім того, дуже можуть стати в нагоді звичайні гачки (як для одягу) вздовж сходів - щоб можна було повісити пакети з багатим урожаєм з погреба по дорозі на вихід.
  • Обробка стін протимікробним засобом. Для обробки стін підійде гашене вапно або всім відомий мідний купорос. Таку процедуру краще повторювати щороку в осінній період. Що ще треба не забути зробити перед закриттям дачного сезону, можна почитати в статті за посиланням.

Таким чином, продуманий і добре облаштований льох, може стати гордістю кожного господаря дачної ділянки і, найголовніше, зможе зберегти плоди Вашої благородної праці на землі до весни.