Виростити смачні й соковиті томати без застосування хімічних засобів і добрив можна за допомогою сучасного агроволокна та автополиву. Про організацію автоматичного поливу в теплиці і на відкритому грунті ми писали в багатьох публікаціях, в цій же статті ми розглянемо застосування агроволокна при вирощуванні помідорів. Як використовувати агроволокно для помідорів? На що слід звернути увагу при висадці помідорів під агроволокно? Як вирощувати помідори на агроволокні? Нижче ми наводимо чіткі та зрозумілі поради щодо використання агроволокна при вирощуванні помідорів.

Як вирощувати помідори на агроволокні: прості поради й корисні рекомендації

Перш за все, варто розуміти, які бувають види агроволокна і як правильно вибрати агроволокно для своїх потреб. При вирощуванні томатів з використанням агроволокна можна застосовувати різні види агротканини - і біле, і чорне агроволокно, але з різними цілями. Про те, як правильно застосовувати біле і чорне агроволокно для томатів далі в статті.

  • Чорне агроволокно при вирощуванні томатів грає роль мульчі. Для отримання багатого врожаю томатів необхідно вибирати чорне агроволокно, щільність якого становить від 60г/м2. Варто пам'ятати, що чим товщою буде обрана геоткань, тим вона буде надійнішою і допоможе вирощувати томати багато сезонів.
  • При вирощуванні томатів під агроволокном в теплиці, перш за все варто підготувати саму теплицю для томатів - ширина між верхніми балками повинна рівнятися ширині міжряддя. Далі нарізати агроволокно смужками, які також будуть рівнятися ширині міжряддя. Нарізані смуги чорного агроволокна варто розкласти по рядах, при цьому зверніть увагу, що смужки агроволокна повинні щільно стикатися, а рослини помідор при цьому виглядати між двома смугами. З'єднати смужки агроволокна можна звичайними садовими шпильками, які також допоможуть щільно зафіксувати геоткань, що захистить її від сильних поривів вітру. Під чорним агроволокном не будуть рости бур'яни і воно не дасть випаровуватися волозі. Отже, в спекотні літні дні Вам не доведеться ходити з сапкою між помідорами і нескінченно їх поливати - висадивши томати під чорне агроволокно, Ви зможете весь сезон відпочивати в тіні;
  • Висаджувати помідори під чорне агроволокно можна і на відкритому грунті, для цього необхідно вистелити агроволокно на підготовлений грунт, зробити хрестоподібні надрізи і в отримані отвори висадити розсаду помідорів. Після цього закріпити агроволокно за допомогою піску, спеціальних кріплень або каменів. По закінченню сезону агроволокно можна буде акуратно скрутити і зберігати до наступного сезону, а можна залишити безпосередньо на місці вирощування томатів зимувати, восени внісши під нього необхідні органічні або мінеральні добрива, а в новому сезоні в ці ж лунки висадити інші рослини, наприклад білокачанну капусту. Зручно і ніяких зайвих дій. Єдиний нюанс, при виборі рослин варто враховувати правила сівозміни, які можна знайти в статті за посиланням.
  • При вирощуванні томатів у відкритому грунті можна зіткнутися з проблемою нестачі вологи, коли прямі сонячні промені практично спопеляють Ваші рослини - висихає листя, чорніють плоди. Справитися з цією проблемою допоможе біле агроволокно. Для цього необхідно просто укутати кожен кущ помідорів білим агроволокном необхідного розміру і зафіксувати знизу. Біле агоровлокно пропускає і повітря, і воду, і тепло, тому його не потрібно буде нескінченно знімати і одягати знову, щоб полити або вносити органічні підгодівлі. При цьому воно буде захищати рослини томатів від спекотних сонячних променів.

Не варто боятися використання нових технологій і предметів на своїй ділянці - ми живемо в епоху розвитку агрокультури і потрібно сміливо користуватися всіма її сучасними благами. І агроволокно в цьому сенсі - унікальна можливість, яка допоможе виростити "справжні" помідори без особливих зусиль, головне знати основні правила і нюанси висадки помідорів під агроволокно, які ми постаралися максимально розкрити в цій статті. Вибрати й купити якісне сучасне агроволокно можна в нашому інтернет-магазині «Все для поливу». Ми бажаємо Вам багатого томатного врожаю в кожному сезоні!