Все більше дачників починають використовувати на своїй ділянці геоткань. І це не дивно, адже дане просте пристосування значно спрощує догляд за культурними рослинами на городі. Крім того, агроволокно створює сприятливі умови для зростання і розвитку рослин, що сприяє високій врожайності. Сьогодні на ринку можна знайти чорне і біле агрополотно - кожне має свої переваги і використовується в певних умовах.

Коли використовується біле агроволокно?

Біле агроволокно використовується для укриття рослин на відкритому грунті. Даний тип агроволокна також використовується для тимчасових конструкцій, наприклад, для парників, укриттів з дуг, теплиць. Агроволокно біле відрізняється екологічністю, але при цьому є міцним і стійким до несприятливих умов зовнішнього середовища. Так, білу геоткань найчастіше використовують для таких цілей:

  • Для спорудження парників, міні-теплиць, тунелів для вирощування розсади і зелені;
  • Для укриття рослин в дощовий період. Деякі рослини особливо чутливі до надлишку вологи. Біле агроволокно для полуниці дозволяє захистити культуру від перезволоження і зберегти насичений смак ягід;
  • Для захисту рослин від різних комах і птахів.

Таким чином, для захисту культурних рослин сільського господарства від самого різного негативного впливу зовнішнього середовища використовується біле агроволокно, характеристики якого дозволяють зробити догляд за рослинами значно простішим. Про те, які бувають види білого агроволокна і як вибрати агроволокно для своєї ділянки далі в статті.

Види білого агроволокна або як вибрати біле агроволокно

Щоб знати, як вибрати біле агроволокно, потрібно ознайомитися з його видами. Біле агроволокно буває різних видів в залежності від щільності. Їх можна розділити на три категорії:

  1. Тонке. Агроволокно цього типу має щільність 17-23 гр./кв.метр. Тонке агроволокно застосовується для захисту розсади та насіння. Дивлячись на те, що полотно дуже легке, воно не має негативного впливу на ріст і розвиток рослин. Матеріал добре пропускає сонячне світло (більше 80%) і створює сприятливі умови для зростання. Тонке агроволокно також вбереже рослини від легких заморозків - не нижче -2 С.
  2. Середнє. Агроволокно даного типу має щільність 30-60 гр./кв.метр, відповідно воно тяжче, ніж перший варіант. Для використання такого агроволокна потрібно буде спорудити легкий каркас. Пропускає не більш 65% світла. Навіть при морозі -6 /-8 агроволокно захистить рослини від загибелі. Таку щільність часто має біле агроволокно для полуниці. Посадка полуниці під агроволокно сприяє отриманню більш щедрого і смачного врожаю.
  3. Щільне. Показник щільності 70-90 гр./ кв.метр. Найбільш важке волокно, тому його найчастіше використовують на вітряних територіях, а також для облаштування парників або для укриття рослин на зиму. При очікуванні сильних морозів варто використовувати щільне біле агроволокно. Характеристики матеріалу з такою щільністю дозволяють йому підтримувати сприятливі умови для рослин навіть при -15 С.

Таким чином, в залежності від потреб можна вибирати відповідне біле волокно. Характеристики матеріалу залежать від його щільності. Перед тим, як вибрати біле агроволокно, важливо оцінити клімат місцевості, визначиться з періодом висадки, і дізнатися про характеристики вирощуваної культури.

Як правильно застосовувати і зберігати агроволокно після використання

  • Якщо агроволокно має білий колір з обох сторін, то немає різниці, яким боком його викладати. Агрополотно чорно-білого кольору варто викладати білою стороною зверху, тільки в цьому випадку воно буде відображати шкідливе сонячне випромінювання.
  • Біле агроволокно для полуниці посадженою восени можна залишати на зиму - це допоможе рослині легше перенести холодний період і сприятиме більш ранньому урожаю.
  • Коли потрібно прополоти насадження, агрополотно без проблем можна зняти і після виконання всіх робіт покласти на місце.
  • Агрополотно рекомендується використовувати від висадки рослин і до самого збору врожаю, але при цьому агроволокно має бути якісним і підходити по щільності. Якісне агроволокно, купити яке можна в нашому інтернет-магазині, може використовуватися кілька сезонів без втрати своїх якостей.
  • Зберігається геоткань також дуже легко. Після закінчення сезону його варто скрутити в рулон і прибрати для зберігання в темне сухе місце.

Таким чином, використання білого агроволокна значно спрощує догляд за культурними рослинами, сприяє отриманню якісного врожаю, а також надає ділянці доглянутого зовнішнього вигляду.