Вже з другої половини березня можна сміливо починати посадку культурних рослин в теплиці. Головне - це правильно вибрати, що садити в теплиці на початку весни, щоб швидко зібрати урожай і висадити основні культури. Для ранньої висадки найкраще підходять холодостійкі рослини, до яких відносяться хрестоцвітні культури. Далі в статті дізнаємося, що посадити в теплиці ранньою весною, щоб вже до травневих свят отримати багатий і здоровий врожай.

Що посадити в теплиці ранньою весною: корисні зелень та овочі

  • Кресс-салат. Ця рослина добре відома своїми корисними якостями, салат багатий на всілякі вітаміни і містить багато клітковини. Кресс-салат дає урожай в середньому через три тижні після сходів, тому він ідеальне рішення для ранньої висадки. Крім того, рослина відрізняється невибагливістю - добре росте в затінених умовах, і при відносно невисоких температурах (15-18 °С). Але при цьому крес-салат любить рясне і систематичне зрошення, чого можна досягти, використовуючи крапельне зрошення.
  • Цибуля на зелень. Що садити в теплиці? Звичайно ж, цибулю на зелень. Процедура вирощування цибулі на зелень досить проста, багато хто успішно вирощують її навіть на підвіконні, що вже говорити про теплиці. Цю невибагливу рослину можна висаджувати вже в середині березня. Для того, щоб зелені пір'я лука росли великими і соковитими, варто регулярно поливати рослину. Вже через 10-14 днів після висадки можна насолоджуватися свіжою цибулею.
  • Салатна гірчиця. Ця унікальна рослина володіє величезною кількістю вітамінів і корисних речовин. Так як садити в теплиці цю рослину досить просто - вона користується великою популярністю серед дачників. Салатна гірчиця відрізняється високою холодостійкістю - її насіння проростає при 1-3 °С, а для сходів не страшні невеликі заморозки. Приблизно через місяць після посіву можна збирати перший врожай. А щоб він був щедрим варто не забувати про систематичний полив, так як культура є вологолюбивою. Значно знизити трудомісткість поливу допоможе автополив для теплиць.
  • Рукола. Ще один представник корисної зелені. Ця рослина містить велику кількість йоду і вітамінів, тому її рекомендується регулярно вживати в їжу. Крім того, рукола відрізняється приємним пряним смаком і запахом, а значить стане відмінним доповненням до салатів. Для отримання ідеального врожаю, варто підтримувати температуру в теплиці близько 16-18 °С. Також важливим є відстань між посадками - між рослинами вона повинна складати 8 см, а між рядами - близько 30 см. Як і для всіх попередньо згаданих культур, для цієї дуже важливим є якісний полив. При нестачі вологи листя зелені матимуть гіркий присмак. А ось підгодовувати руколу не рекомендується, так як вона має здатність накопичувати нітрати.
  • Шпинат. Ця зелень обов'язково повинна бути на кожному весняному столі, адже це багате джерело самих різних вітамінів і мінералів. Культура стійка до заморозків, тому добре підходить для ранніх посадок. Для вирощування шпинату не рекомендується допускати температуру вище 19 °С, так як це негативно відіб'ється на смакових якостях зелені. Також варто дбати про своєчасний полив шпинату, в чому може допомогти система крапельного поливу. Як облаштувати крапельний полив в теплиці своїми руками можна дізнатися в окремій статті.
  • Редис. Так як садити в теплиці ранньою весною варто тільки холодостійкі рослини, то редис на цю роль підходить відмінно. Вже через 20-30 днів після посіву, коренеплоди стануть досить великими і готовими для вживання. Культура відноситься до світлолюбивих, тому висаджувати її варто на сонячній стороні. Крім того, не варто забувати про внесення калійних добрив або ж звичайної золи.
  • Листовий салат. Скоро зріє, корисний і легкий у догляді - такими перевагами володіє згадана культура. Щоб врожай був щедрим, потрібно знати, як садити в теплиці салат. Рослину найкраще висаджувати на сонячній стороні, так як в тіні рослина буде слабо рости. Насіння салату не рекомендується висаджувати на глибину більше 1 см. Приблизно через три тижні-місяць після сходів можна збирати перший урожай.

Тепер Ви знаєте, що посадити в теплиці ранньою весною, щоб отримати швидкий, смачний і корисний врожай. Незалежно від того, що садити в теплиці, варто забезпечити рослинам правильний полив. З таким завданням найкраще впорається автополив. Щедрого і корисного врожаю!