Перший день зими починає зворотний відлік до Нового Року. Але чомусь більшість з нас замислюється про це тільки 30 грудня, після чого починається дводенний марафон закупівель та запрошення гостей. Така підготовка до Нового Року зазвичай призводить тільки до нервових зривів. А тому до свята варто готуватися заздалегідь. Пропонуємо приблизний план дій на весь грудень.

1 тиждень - підготовка подарунків близьким та друзям

Подарунки - це наймасштабніше завдання підготовки до Нового Року. Необхідно детально продумати, кому Ви хочете зробити подарунок, і що саме це може бути. Не обов'язково купувати все в один тиждень. Важливо заздалегідь підготувати список покупок і поступово його виконувати.

Складно з ідеями для подарунків? Скористайтеся рекомендаціями:

  • Подарунки для друзів: футболки, чашки або альбоми з загальними фотографіями або веселими написами, корисні дрібнички для кухні або до Нового Року (близькому другові можна купити ялинку висотою два метри або іграшки для неї, щоб позбавити його від зайвого клопоту).
  • Подарунки для дітей: розвиваючі книги, давно «випрошувані» іграшки, сертифікат на похід в улюблений розважальний центр, реалізація довгоочікуваної поїздки. Найважливіше в подарунку для дитини - слідувати його бажанням і не виставляти в якості подарунка покупку необхідного (наприклад, дарувати светри і куртки). Тому підготовка до Нового Року заздалегідь повинна включати діалоги з дитиною про її бажання.
  • Подарунки для коханих: сучасні гаджети (годинник або екшн-камера), ліхтарики та інші туристичні приналежності, ювелірні вироби, особисті речі, спортивний інвентар, сертифікати в салон краси або на СТО, набори для догляду за тілом. Знову ж, відштовхуйтесь від інтересів і переваг своєї другої половинки.
  • Подарунки для себе: добре подумайте, про що Ви мріяли весь рік і постарайтеся реалізувати задумку. Але не даруйте собі корисні речі. Новий Рік - це відмінний шанс побалувати себе.

Як підготуватися до Нового Року і купити всі подарунки, якщо на це зовсім немає часу? Вийти з ситуації допоможуть інтернет-магазини, купувати в яких можна всюди, де б Ви не знаходилися. Наприклад, штучні ялинки купити можна в нашому інтернет-магазині «Все для поливу».

2 тиждень - прикрашання двору та будинку

Про прикраси та декорації також слід задуматися заздалегідь, поки в магазини тільки підвозяться іграшки та гірлянди. Щоб визначитися, як саме прикрасити двір, будинок і ялинку - можна подивитися приклади декору в журналах, а також прогулятися по магазинах і вивчити актуальні пропозиції.

Дуже добре, якщо підготовка до Нового Року проводиться заздалегідь - тоді можна продумувати варіанти прикрас поступово, доповнюючи їх свіжими ідеями. Почати можна з покупки гірлянд, а потім вже перейти:

  • до віночка для прикраси вхідних дверей;
  • до тканинних і серпантинових гірлянд для прикраси фасаду і кімнат будинку;
  • до покупки необхідних деталей для виготовлення іграшок і прикрас своїми руками;
  • до покупки новорічного дерева і іграшок для нього.

Встановлювати ялинку в останню чергу - відмінна ідея, особливо якщо в будинку є діти. Прикрашання будинку стане для них відмінним розігрівом, а установка ялинки - кульмінацією всього процесу підготовки. Щоб ще сильніше розігріти дитячий інтерес, розкажіть їм чарівну історію про походження новорічної ялинки.

3 тиждень - підготовка новорічного образу

Новий рік - відмінний привід оновити гардероб святковими нарядами. Перед новорічними святами стилісти завжди готують поради, в чому саме потрібно зустрічати свято, якій кольоровій гамі краще віддати перевагу. Тому, якщо своїх ідей немає, керуйтеся порадами професіоналів.

Розмірковуючи про те, як підготуватися до Нового Року, слід згадати і про дитячі ранки, для яких необхідно взяти на прокат або купити карнавальні костюми. Якщо є час і бажання - їх можна зшити своїми руками, залучаючи до цього завдання і дітей.

4 тиждень - складання святкового меню

Меню - завдання, яке слід відкласти на найдальшу полицю. Спочатку необхідно визначитися, де саме буде проходити свято, і хто на ньому буде присутній. Виходячи з кількості гостей та їх смакових переваг, варто перейти до складання меню. Прислухайтеся до наступних порад і рекомендацій:

  • весь святковий стіл можна присвятити одній темі (наприклад, приготувати всі страви в червоному кольорі) або кухні певного народу світу (наприклад, приготувати тільки страви з італійської кухні);
  • якщо за столом будуть діти, меню слід розділити на доросле та дитяче;
  • щоб підготовка до Нового Року пройшла успішно, слід заздалегідь обдзвонити всіх гостей і розпитати про їх переваги в їжі та напоях;
  • можна згадати про сімейні традиції і використовувати страви з бабусиного меню;
  • відмінна ідея для новорічного столу - одне головне блюдо (наприклад, запечена качка) і кілька закусок з салатами;
  • виходячи з меню, потрібно заздалегідь скласти список продуктів, які необхідно купити в супермаркеті і на ринку (закуповувати продукти варто завчасно, щоб не стояти в "новорічних" чергах).

Заглибившись в клопоти, не забудьте приділити увагу головному атрибуту свята - новорічному дереву. А як доглядати за штучною ялинкою можна дізнатися за посиланням.