Сучасна дача - це не тільки роботи на городі і в саду, це перш за все приємний відпочинок на власній землі. А хіба відпочинок може бути повноцінним без дітей? Отже, всі розсудливі дорослі запрошуючи дітей на дачу відпочивати, перш за все, повинні подумати про дитячу безпеку на дачі. Головне правило в забезпеченні безпеки для дітей на дачній ділянці - це замислюватися про дитячу безпеку на дачі до того, як на дачу приїхали діти. Почати варто з того, щоб подивитися на дачний будиночок і земельну ділянку очима дитини, аби максимально відчути небезпечні моменти заздалегідь. Якщо дитина ще зовсім маленька і тільки почала повзати, то для того, щоб оцінити всі ризики для неї, варто лягти на підлогу і подивитися на навколишній простір очима малюка.

Діти на дачі: головні правила забезпечення безпеки в будинку і на ділянці

  1. Сховати всю хімію - бензин, машинне масло, всякі герметики й інші рідини для транспортних засобів, а також гербіциди, інсектициди, добрива, пральні порошки і навіть звичайне рідке мило повинні зберігатися поза полем зору і досягання дитини - оптимально заховати і закрити кудись подалі .
  2. Необхідно надійно закріпити або прибрати всі габаритні предмети - все, що маленька дитина теоретично може перекинути на себе, а дорослі діти випадково зачепити або спіткнутися в процесі бурхливих ігор. До таких предметів відносяться різноманітні ящики, бочки з водою, горщики з квітами і клумби, напольні дзеркала, нестійкі шафи, телевізори. Так, необхідно зафіксувати все, що можна зафіксувати, а що не можна - забрати і сховати.
  3. Розетки. Це, мабуть, один з головних моментів, про який повинен подумати кожен господар дачного будиночка, в який він запрошує маленьких гостей. У сучасному світі продається величезна різноманітність спеціальних приладів, які легко закривають будь-які типи розеток, і за допомогою невеликого ключа, також легко їх відкривають. Такі ключі йдуть в наборі з замками.
  4. Приділити особливу увагу дрібним деталям. Всілякі цвяхи, монети, батарейки, голки, магніти, навіть елементи дитячих іграшок (особливо конструкторів), необхідно прибрати подалі, а по-можливості викинути і стежити, щоб подібні речі більше не потрапляли в поле зору дітей на дачі. Навіть здавалося б дорослі нащадки здатні в процесі веселої гри наробити дурниць. Дрібні предмети можна ж не тільки проковтнути, але і засунути в ніс або вухо, собі або сусідському другові. Тому замислюючись про забезпечення дитячої безпеки на дачі приділіть цьому аспекту особливу увагу.
  5. Аптечка на дачі. Головне, вона обов'язково повинна бути на кожній дачі. Дуже важливо зберігати всі ліки на дачі в оригінальних упаковках, із зазначенням терміну придатності, в спеціально призначених місцях. Якщо Ви запрошуєте дітей на свою дачу, варто подбати про те, щоб дачна аптечка містила всі необхідні ліки для надання невідкладної допомоги в дитячій лікарській формі. Крім того, добре підібрати для ліків найбільш прохолодне місце на дачі, при цьому воно повинно бути легкодоступне для дорослих і недоступне для дітей. Що стосується дітей старшого віку, то можна і потрібно поступово вчити їх надавати необхідну медичну допомогу і застосовувати лікарські засоби з цією метою із аптечки.
  6. Безпека на сходах. Сходи в будинку необхідно закрити спеціальними невеликими воротами, а великі поперечини можна убезпечити за допомогою спеціальної сітки. Сходові майданчики на вулиці необхідно також максимально убезпечити для дітей, особливо в зимовий час, коли існує ризик посковзнутися і впасти.
  7. Безпека на ділянці. На дачній ділянці небезпек може бути не менше, ніж на самій дачі. Діти вміють залізти в такі місця, що не кожен дорослий зможе навіть уявити. Перш за все, необхідно заховати подалі весь дачний інвентар та всі електроінструменти - бензопилу, мотокосу та інше. При цьому зверніть увагу, що просто помістити всі небезпечні речі в сарай під замок - це звичайно добре, але також важливо, щоб і в самому сараї діти не змогли дотягнутися до дорослих "іграшок", якщо вони потраплять туди самостійно. А вони рано чи пізно туди неодмінно потраплять! Систему автополива, поливальні шланги та інші елементи автоматичного догляду за ділянкою повинні бути налаштовані так, щоб не перешкоджати пересуванню по ділянці, не створювати перешкод для дітей і не викликати їх інтерес до розбору і використання. На ділянці необхідно прикрити і щільно закрити від дітей все, куди вони можуть потрапити і впасти - компостні або вигрібні ями, підвальні приміщення, басейни, баки для збору дощової води та інше. Детально про те, як сучасні дачники рекомендують облаштувати компостну яму читайте в статті за посиланням.

Перераховані моменти складають реальну небезпеку дитячому здоров'ю в маленькій квартирі, де всі дорослі завжди поруч і напоготові, що вже говорити про великий заміський будинок і дачну ділянку, де всі дорослі зазвичай зайняті на корисних грядках. Тому треба максимально убезпечити побутову обстановку, не забуваючи надати і спеціально призначені майданчики для гри. Про це ми обов'язково поговоримо в окремій статті.