Поливальні шланги міцно увійшли в життя кожного фермера, агронома і дачника. І це не дивно, адже за допомогою поливального шланга можна, при наявності необхідного водопостачання, в будь-який момент полити будь-які рослини - дерева й кущі, грядки корисних овочів та ягід, а також миловидні квітники і клумби. Це зручно, це практично, і це набагато простіше, ніж установка автополива своїми руками. Звичайно, автоматичний полив - це суттєва економія і часу і сил (ми про це згадуємо практично в кожній статті), але мати під рукою поливальний шланг, завжди готовий до використання - це розумно і виправдано на будь-якій ділянці.

Сучасний світ рясніє розмаїттям, і поливальні шланги - не виняток. А тому вибираючи найкращий поливальний шланг для своєї ділянки, варто, перш за все, визначити для себе критерії, за якими цей самий найкращий поливальний шланг вибирати. Безумовно, комусь може бути важливіша за все ціна через невеликий бюджет на сільськогосподарські товари, в такому випадку варто просто вибрати найдешевший шланг, використовуючи в нашому інтернет-магазині "ВСЕ ДЛЯ ПОЛИВУ" функцію сортування "спочатку дешевше". Або піти більш складним шляхом і замислитися над питанням основних вимог до якісного поливального шлангу. Так чи інакше, знання важливих параметрів і технічних характеристик поливальних шлангів допоможе кожному зробити більш усвідомлений вибір.

Найкращий поливальний шланг: основні технічні характеристики

  • Міцність. Шланг повинен бути міцним, стійким до перепадів температур зовнішнього середовища і сильного ультрафіолету. Це важливо, тому що це значно полегшить його зберігання в будь-який час року - він не лопне від раптових нічних заморозків, не втратить свою форму і не почне виділяти небезпечні речовини в навколишнє середовище від ультрафіолету. З цієї причини не рекомендується вибирати прозорі шланги, які мають схильність до утворення грибкового нальоту і водоростей через постійний вплив сонця і води. Про те, як правильно зберігати і використовувати поливальний шланг можна дізнатися в статті за посиланням.
  • Розмір. Шланг повинен бути необхідної довжини і діаметру. Логічно, що вибираючи шланг для поливу перш за все необхідно визначити для себе, яку ділянку він повинен буде поливати. Бажано виміряти цю територію або прикинути її максимальну довжину. Рекомендується вибирати шланг трохи більше цієї величини (на всякий випадок). Орієнтуйтеся, що в продажу є шланги від 20 до 100 метрів. Що стосується діаметру, то варто враховувати діаметр труби і тиск води. Пам'ятайте, що чим менший тиск, тим менший повинен бути діаметр поливального шланга. Так чи інакше, різноманітні перехідники завжди допоможуть поєднати шланги і труби різного діаметру.
  • Безпека. Гумовий або пластиковий поливальний шланг? Відповідь на це питання буде однозначною - якщо є можливість, необхідно вибирати гумовий шланг для поливу з армуючою опліткою. Такі шланги значно важче пластикових аналогів, а значить міцніші та надійніші. Великою популярністю користуються ПВХ шланги, які гідно витримують мінусову температуру. Вибираючи матеріал свого поливального шланга, важливо також звернути увагу на його безпеку в усіх відношеннях. Так, зовнішня сторона повинна бути зносостійкою, а внутрішня - екологічною. А для того, щоб забезпечити безпеку на ділянці, не забудьте придбати візок, котушку або спеціальний бокс для поливального шланга, щоб поза експлуатацією він акуратно зберігався в стороні, не створюючи небезпечних ситуацій для дітей і втомлених від городніх робіт дорослих (впасти, спіткнувшись об поливальний шлаг, залишений на землі, не складає особливих труднощів). Спеціальні пістолети і насадки для поливу також не будуть зайвими і з точки зору безпеки, і з точки зору зручності експлуатації.

То який же поливальний шланг є найкращим? Однозначна відповідь дуже проста - той, який завжди саме під Вашою рукою, на Вашому городі і поливає саме Ваші дбайливо посаджені рослини. Прагнення до досконалісті та всього "найкращого" це добре, але в міру. Тому вибираючи поливальний шланг, орієнтуйтеся на свій бюджет і, по можливості, на ті важливі характеристики, які ми зазначили вище. Легкого поливу і відмінного врожаю в новому сезоні!