Всі культурні рослини відрізняються біологічними особливостями, які потрібно враховувати при посадці. Тільки в цьому випадку вдасться отримати максимально багатий і смачний урожай. У період, коли потрібно починати садити город, у дачників з'являється багато клопоту. Чого тільки коштує підготовка городу до посадки культур, а потім постійний догляд за рослинами. Зробити процес вирощування овочів менш трудомістким допоможуть системи автоматичного поливу. Автополив забезпечить своєчасне і якісне зрошення грядок без необхідності людського контролю. А ось що і коли садити, дізнаємося далі в статті. Так як садити овочі на городі потрібно в залежності від їх тепло- та світлолюбивості, то зручно розділити овочі на три групи - ранні, середні та пізньо весняні.

Ранні весняні посіви

Коли починати садити город ранніми весняними овочами? Маловимогливі до сонячного світла рослини можна починати висівати вже з середини березня. Але тільки в тому випадку, якщо земля прогрілася до +5°С. До ранніх весняних овочів і зелені відносяться наступні:

  • Кріп. Ця пряна зелень буде відмінним доповненням до весняних салатів. Рослина легко переносить заморозки, тому її можна висаджувати вже незабаром після того, як зійшов сніг. Щоб на городі була постійно свіжа зелень, рекомендується підсівати насіння кропу кожні два тижні.
  • Петрушка. Як і кріп є невибагливою і стійкою до заморозків рослиною. Петрушка добре росте біля моркви, а ось висаджувати зелень на місце, де перед тим була морква, сівозміна не рекомендує.
  • Листова гірчиця. Скоростигла, корисна і невибаглива листова гірчиця є популярною зеленню на весняних грядках. Ця зелень відмінно росте в місцях, де раніше росли такі культури як картопля, томати, цибуля, в той же час не рекомендується висаджувати рослину на грядки після хрестоцвітих культур.
  • Брокколі. Цей овоч вирощують через розсаду. Вирощувати брокколі на розсаду можна у відкритий грунт з другої половини березня, але посів повинен здійснюватися під агроволокно, яке забезпечить комфортний мікроклімат рослині.

Середні весняні посіви

Коли температура землі прогрівається до +8°С, можна висаджувати средньовесняні овочі. Зазвичай до середини квітня грунт вже прогрівається до потрібної температури. Що і коли садити із середніх весняних овочів:

  • Всі види капусти. В кінці квітня можна висівати насіння різних видів капусти середньостиглих сортів. Насіння рекомендується класти на глибину близько одного сантиметра, а потім вкривати ґрунт агроволокном або плівкою.
  • Картопля. З другої половини квітня можна починати висаджувати цей улюблений багатьма овоч. Найважливіше при посадці картоплі - це дотримання правильної відстані між бульбами, так як це впливає на врожайність. А як розмістити грядки дізнайтеся за посиланням.
  • Квасоля. Квасоля хоч і відрізняється деякою примхливістю, але в той же час є стійкою рослиною. Щоб квасоля росла ще краще, перед посівом насіння потрібно попередньо проростити.
  • Кукурудза цукрова. При вирощуванні цієї культури, найголовніше - підібрати максимально сонячне місце для посадки, адже без сонячного світла качани кукурудзи будуть погано формуватися.

Пізні весняні посіви

В останню декаду травня можна висаджувати пізні весняні овочі. Перед тим, як садити овочі на городі пізнього весняного типу, варто переконатися, що грунт вже прогрівся до +15°С. Тоді можна спокійно висаджувати:

  • Базилік. Ця корисна й пряна рослина буде незамінним у весняному раціоні. Найкраще здійснювати посів рослини на відкритих сонячних ділянках. Також важливо знати, що висаджувати базилік на одному і тому ж місці кілька років поспіль не можна, так як це може привести до захворювання фузаріозом культур, які будуть вирощуватися після нього. Рекомендується щороку вибирати нове місце для посадки рослини, повертаючись до попереднього тільки через 5 років.
  • Баклажани. Баклажани є дуже теплолюбивою культурою, тому важливо знати, коли садити овочі. Висаджувати насіння культури можна тільки після того, як температура грунту перевищила +15°С.
  • Перець. Вирощувати цей овоч найкраще розсадним способом. Пересаджувати розсаду у відкритий грунт можна вже в середині травня. Важливо, щоб до моменту висаджування розсади було не менше 60 днів.
  • Огірки. У другій декаді травня можна приступати до посіву огірків. Для гарного росту цих овочів велике значення має своєчасне і якісне зрошення, досягти якого допоможе автоматичний полив.

Таким чином, ми дізналися, коли садити овочі навесні, щоб незабаром насолодитися багатим і корисним врожаєм. Всі культурні рослини мають свої переваги до температури грунту і повітря, вологості, кількості сонячного світла і навіть сусідства з іншими рослинами. Тому так важливо перед тим, як садити овочі на городі, ознайомиться з уподобаннями вирощуваної культури. При такому підході результат завжди буде відмінним!