У даній статті ми розглянемо кілька варіантів посадки квітів на власній клумбі - посадка насіння, висадка розсади і створення міні-теплиці на вже готовому місці для клумби. Пам'ятайте, який би спосіб Ви не обрали, головне передбачити якісний і своєчасний полив. Дізнайтеся, як облаштувати автополив своїми руками в статті за посиланням, щоб власний квітник радував своїми яскравими фарбами цілий сезон.

Висаджування розсади з насіння

На початку весни саме час приступати до висадки розсади улюблених квітів для своєї клумби.

  • Перш за все, необхідно взяти спеціальні лоточки з дірочками на дні, засипати лоточки землею, гарненько її утрамбувати і рясно полити (краще через пульверизатор).
  • Далі на зволожений грунт необхідно розсипати насіння квітів, посипавши їх зверху невеликою кількістю землі. Після цього також рекомендується трохи скропити водою. До слова, чорнобривці можна не присипати зверху землею і не поливати повторно, а просто затягнути плівкою або білим агроволокном і залишити на деякий час на підвіконні, краще щоб світло на них падало розсіяне. Відкривати плівку для поливу можна тільки після появи сходів, а також буде потрібно час від часу відкривати накриття, щоб привчити паростки до різних температурних умов. Поливати краще тільки через піддон.
  • Через тиждень-два, після того, як розсада виросла, можна буде розсаджувати і висаджувати її в грунт. Для цього необхідно рясно полити водою за дві години до висадки. Оптимальний час для висадки розсади квітів в город - початок травня. А як вибрати біле агроволокно для парника і не тільки можна дізнатися в статті за посиланням.

Висадка рослин у відкритий грунт

  • Перш за все, необхідно підготувати грунт - добре його скопати і розрівняти граблями, по можливості удобрити азотно-калійними добривами і дещо зволожити грунт.
  • Далі варто зробити поглиблення під розмір коріння і рясно налити в них води - коріння саджанців повинні буквально потопати в рідині із землі та води.
  • Зверху висаджені рослини присипають сухою землею і добре утрамбовують. При бажанні, рослини можна полити азотно-калійними добривами. Перший час після висадки рослин в грунт необхідно продумати рясний полив. Кращим рішенням буде налаштувати автоматичний крапельний полив. У нашому інтернет-магазині «Все для поливу» можна вибрати і купити відмінний набір крапельного поливу за доступною ціною!

Міні-парник - ефективний спосіб посадки однорічників

Якщо Ви не хочете возитися з висадкою розсади у будинку або в теплиці, можна спробувати наступний простий, але досить ефективний спосіб:

  • взяти стару покришку і засипати її землею;
  • підібрати прозоре відро меншого діаметру, ніж сама покришка і висіяти в землю насіння однорічних квітів по периметру діаметра відра;
  • після чого прикрити насіння невеликою (!) кількістю землі і накрити відром. Найкраще брати для такої клумби мікси високих або низьких однорічників. Час від часу створену за допомогою відра теплицю потрібно відкривати і поливати.

Такі яскраві клумби можна буде розставити по ділянці в будь-якій кількості і послідовності, і яскраві «точки» будуть радувати око цілий сезон.

Які квіти потрібно садити восени: поради та рекомендації

Іноді для того, щоб ранньою весною споглядати у себе на ділянці яскравий квітник, необхідно подбати про це пізнім літом або на початку осені.

  • Кінець літа - це ідеальний час для поділу багаторічних квітучих рослин і висадки цибулинних квітів. Наприклад, можна розділити і розсадити великі листи півоній, флокси, лілейники і хости. Але робити це краще за все тоді, коли земля не встигла сильно охолодитися, тобто не пізніше вересня - в такому випадку, квіти встигнуть вкоренитися і, як наслідок, успішно перезимують.
  • На початку вересня можна приступати до посадки цибулинних - тут головне закінчити посадку за два тижні до настання заморозків. Це можуть бути цибулини нарцисів, гіацинтів, крокусів і всіма улюблених тюльпанів. Головне, щоб восени вони встигли добре вкоренитися, а ранньою весною вони активно підуть у ріст, щоб радувати всіх своїми яскравими фарбами й квітами.
  • Варто відзначити, що всі цибулинні квіти люблять багатий ґрунт, але для збагачення не можна використовувати свіжий гній.
  • Восени можна висівати в землю насіння будь-яких однорічних і багаторічних рослин, головна умова - земля повинна бути злегка підмерзлою. Дуже важливо так підібрати час, щоб вже не було занадто тепло для проростання сходів, інакше вони просто замерзнуть з настанням заморозків, і не було занадто холодно, щоб вони встигли пустити коріння.
  • Важливою умовою є також рівна земля для посадки насіння, інакше навесні їх може змити тала вода.
  • Доречно додати, що на зиму насіння необхідно висівати в два рази нижче, ніж якщо висівати навесні.
  • Восени можна посіяти волошки, айстри, календулу, чорнобривці, маргаритки, незабудки, люпін та інші. Крім того, осінню можна висаджувати деякі сорти троянд.

До основних переваг осінньої посадки квітів можна віднести наступні:

  1. Такі квіти сходять і зацвітають як мінімум на пару тижнів раніше, ніж їх побратими при весняних посівах;
  2. «Осінні» квіти міцніші і «загартованіші», їх коренева система добре розвинена і вона легко адаптується до будь-яких погодних умов;
  3. Відмінна економія весняного посадкового часу, якого у завзятих садівників завжди не вистачає. А що посадити навесні в теплиці дізнайтеся в статті за посиланням.