Орхідеї зачаровують своєю тендітною і витонченою красою. Це неповторна рослина, що здатна надати естетичності і затишку будь-якому місцю. Батьківщиною орхідеї є Південна Америка, але вже багато десятиліть цю квітку можна зустріти по всьому світу. Сьогодні відомо понад тридцять видів квітки, більш того, дослідники підозрюють, що це далеко не всі.

Орхідея - красива квітка і в той же час дуже вимоглива до умов, тому потребує ретельного догляду. Для тих, хто вирішив придбати цю екзотичну рослину, варто знати, як вибрати квітку, як доглядати за орхідеєю в період цвітіння і після.

На що звернути увагу при виборі орхідеї

Щоб будь-яка куплена рослина жила довго і радувала свого власника, вона повинна бути здоровою. Вибираючи орхідею, варто акцентувати увагу на наступних моментах:

  • Стан коріння. Орхідеї продають в горщиках з прозорими стінками, тому покупець може добре оцінити стан коренів рослини. Вони повинні бути щільними, насиченого зеленого або глухого сірого кольору. Бурий колір коренів свідчить про те, що перед Вами орхідея, полив якої був занадто інтенсивним. Така рослина, швидше за все, скоро загине. Полив - це важлива частина догляду за будь-якою рослиною. Якісне обладнання для поливу Ви знайдете в нашому інтернет-магазині.
  • Стан листя. Листя здорової орхідей - щільні, зелені і не мають ніяких зморшок. Якщо на листках рослини присутні «мокрі» плями, від її покупки варто відмовитися. Проте, на листі можуть бути невеликі механічні пошкодження - подряпини, заломи.
  • Відсутність шкідників. Щоб переконатися, що рослина не заражена комахами, слід ретельно оглянути листя і квітконоси. Липке листя, маленькі білі грудочки - це сліди присутності комах.

Крім того, перед покупкою орхідеї варто ознайомитися з її видами. Так як різні види вимагають трохи різних умов. Наприклад, фаленопсис є теплолюбивою квіткою і добре приживеться в будинку з температурою 23-24 градуси. Як доглядати за орхідеєю фаленопсис й іншими видами орхідеї дізнаємося далі.

Як доглядати за орхідеєю в період цвітіння

Найпопулярніші види орхідей, які можна зустріти в квартирах здатні цвісти в будь-який час протягом року. Зазвичай цвітіння триває від двох до шести місяців. У цей період рослина потребує особливого догляду.

Як доглядати за орхідеєю в період цвітіння:

  • Інтенсивно поливати. Орхідея, полив якої збільшують в два рази в період появи бутонів і цвітіння, тримає квітки довше. Все для поливу улюблених рослин шукайте на сайті нашого магазину.
  • Стежити за температурою. Невеликі перепади температури вдень і вночі в приміщенні сприяють інтенсивній появі бутонів.
  • Не переміщати. Орхідеї є дуже чутливими до змін локації. Тому на період цвітіння краще утриматися від бажання перемістити квітку в інше місце. Якщо це потрібно зробити, то варто подбати, щоб сторона, до якої вона була звернена до сонця, залишилася колишньою. Це дозволить мінімізувати зміни, яким піддається орхідея. Пересадка в період цвітіння не рекомендується.

Такими є основні моменти догляду за орхідеями, які цвітуть. Ці правила підходять практично для всіх видів квітки, але вибираючи орхідею, постарайтеся дізнатися максимально багато інформації про її вигляд і особливості догляду. Так як доглядати за орхідеєю фаленопсис досить просто, вона є одним з найбільш популярних видів рослини. Фаленопсис легше всіх пристосовується до нових умов - при хорошому температурному режимі і достатньому освітленні орхідея буде цвісти довго. Для тих, хто хоче створити красу не тільки на підвіконні, але і на ділянці можна підібрати цікаві квіти для розумної клумби.

Догляд за орхідеями після цвітіння

Догляд за орхідеями після цвітіння не менш важливий, ніж під час його. Отже, варто пам'ятати наступне:

  • Практично всі види рослини після цвітіння варто обрізати. Залежно від виду орхідеї, це робиться через певний час після цвітіння. Квітки, які цвітуть кілька разів на рік, рекомендується обрізати відразу після цвітіння. Це дозволить рослині відпочити і набратися сил перед новим цвітінням. Інші сорти можна обрізати тільки після того, як їх стебла стануть бурого кольору.
  • Догляд за орхідеями після цвітіння передбачає систематичний, але менш частий полив, ніж під час цвітіння. Орхідея, полив якої перевищує норми, починає опускати листя і поступово гине. Пересадка орхідеї допускається тільки після цвітіння. Робити це потрібно використовуючи спеціальний субстрат і прозорий горщик. Після пересадки орхідея повинна мати хороший доступ до сонячного світла і води.

Ми дізналися про те, як вибрати здорову рослину, як доглядати за орхідеєю в період цвітіння і після. Сьогодні створювати затишок і красу в своєму будинку і на ділянці досить просто - для цього існує безліч цікавих ідей. Як зробити мозаїку на квітковому горщику дізнайтеся за посиланням.